Мобільна аптека на Київщині: жителів 20 населених пунктів забезпечать ліками

Мобільна аптека на Київщині: жителів 20 населених пунктів забезпечать ліками

Мобільний аптечний пункт
Мобільний аптечний пункт. Богдан Балагура/Telegram

У Київській області у Тетіївській громаді розпочинає роботу мобільний аптечний пункт.

Про це у Telegram повідомляє міський голова Тетієва Богдан Балагура.

За його словами, мобільний аптечний пункт почне їздити територією Тетіївської громади із 27 травня. Фармацевти обслуговуватимуть жителів двадцяти населених пунктів.

Аптечний пункт надаватиме такі послуги:

  • консультації з фармацевтом
  • продаж медикаментів (готівка та карта)
  • програма "Доступні ліки" (е-рецепт, безоплатно або з мінімальною доплатою)
  • можливість замовлення відсутніх ліків для наступного візиту

"Тривалість зупинки: 1,5-2 години в кожному населеному пункті", — зазначив Балагура.

На Київщині
Графік роботи мобільного аптечного пункту у Тетіївській громаді. Богдан Балагура/Telegram

Минулого тижня у Баришівській громаді на Київщині розпочав роботу перший мобільний аптечний пункт. Він має охопити найвіддаленіші села, де немає стаціонарних аптек.

Там можна придбати найнеобхідніші ліки, безрецептурні й за рецептом, а також препарати за програмою "Доступні ліки". Зазначається, що їх транспортують в спеціальних холодильниках та шафах.

Інформацію про маршрути мобільних аптечних пунктів на Київщині можна дізнатись у сімейного лікаря та органів місцевої влади. Наразі мобільні аптеки працюють в 5 областях: Харківській, Миколаївській, Черкаській, Чернігівській та Київській.

Минулого року уряд ухвалив постанову, якою дозволив ліцензіатам з роздрібної торгівлі лікарськими засобами утворювати мобільні аптечні пункти. За даними МОЗ, в селах та селищах міського типу працюють близько 5700 аптек та аптечних пунктів. При цьому по країні залишається понад 20 000 сіл, які не мають аптек. Тому створення мобільних аптек дозволить суттєво покращити доступ людей до необхідних ліків.

У мобільних аптечних пунктах діятимуть ті ж правила відпуску лікарських засобів, як і в стаціонарних аптеках. Всі рецептурні препарати відпускатимуться за рецептом — як паперовим, так і електронним.

На початок