В Україні з'являться мобільні аптеки. Де саме

В Україні з'являться мобільні аптеки. Де саме

В Україні з'являться мобільні аптеки
Фото: Суспільне

В Україні у селах, на прифронтових територіях та у зонах надзвичайних ситуацій з’являться пересувні аптечні пункти.

Про це повідомляє пресслужба Мінохорони здоров’я.

“Уряд ухвалив постанову, якою дозволив ліцензіатам з роздрібної торгівлі лікарськими засобами утворювати мобільні аптечні пункти. Мобільні аптеки зможуть функціонувати виключно у сільській місцевості, де відсутні аптечні пункти, а у мешканців – обмежений доступ до лікарських засобів. Також на період воєнного стану такі пересувні аптечні пункти зможуть працювати на прифронтових територіях та у зонах надзвичайних ситуацій”, — йдеться у повідомленні.

За даними МОЗ, наразі в селах та селищах міського типу працюють близько 5 700 аптек та аптечних пунктів. При цьому по країні залишається понад 20 000 сіл, які не мають аптечних пунктів. Тому створення таких мобільних аптек дозволить суттєво покращити доступ людей до необхідних ліків, пояснили у відомстві. Зокрема, такі аптечні пункти відпускатимуть ліки, які підлягають реімбурсації за програмою “Доступні ліки”.

Зазначається, що мобільні аптечні пункти працюватимуть на прифронтових територіях, де наразі суттєво зруйнована медична та аптечна інфраструктура.

Як відзначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко,  важливою є не лише доступність, а і якість ліків.

“Саме тому право створювати такі мобільні аптеки є виключно у ліцензованих підприємств. І я звертаюсь до цих ліцензіатів з проханням скористатись такою можливістю — створити ці мобільні аптеки та наблизити програму “Доступні ліки” до місця проживання тих, хто їх потребує”, — сказав Ляшко.

Як пояснили у МОЗ, у мобільних аптечних пунктах діятимуть ті ж правила відпуску лікарських засобів, як і в стаціонарних аптеках. Всі рецептурні препарати відпускатимуться за рецептом — як паперовим, так і електронним.

“У питанні створення мобільних аптек Україна керувалася передовим світовим досвідом. Зокрема, такі аптечні пункти успішно працюють в США”, — пояснили у відомстві.

Ухвалена урядом постанова вносить зміни до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів), затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 року №929.

На початок