Суд арештував приміщенння, які незаконний власник не хоче повертати київській громаді

Суд арештував приміщенння, які незаконний власник не хоче повертати київській громаді

Будівлі по вулиці Хорива у Києві
Будівлі по вулиці Хорива у Києві, які є об'єктами культурної спадщини. Київська міська прокуратура/Telegram

За клопотанням Подільської окружної прокуратури Києва суд наклав арешт на будівлі по вулиці Хорива. Ці споруди є об'єктами культурної спадщини та належать територіальній громаді.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

Зазначається, що будинки, які розташовані на території Старого Подолу, в 2007 році були визнані непридатними для проживання та потребували реконструкції. У 2010 році комунальне підприємство "Поділ-ІнвестРеконструкція" уклало з приватним підприємством інвестиційний договір. Згідно з цим документом підприємство отримувало можливість стати власником будівель після реконструкції та введення в експлуатацію.

У Києві
Будівлі по вулиці Хорива у Києві, які є об'єктами культурної спадщини. Київська міська прокуратура/Telegram

"Попри те, що об'єкт реконструкції не був введений в експлуатацію, приватне підприємство зареєструвало за собою право власності на нежитлові будівлі. У зв'язку з цим, органи прокуратури заявили позов про скасування державної реєстрації та повернення будівель до комунальної власності", — йдеться у повідомленні.

Також за фактом незаконного руйнування об'єкту, який входить до переліку пам'яток культурної спадщини місцевого значення Києва та за фактом незаконної реєстрації права власності на нежитлові будівлі було розпочато кримінальне провадження.

У Києві
Будівлі по вулиці Хорива у Києві, які є об'єктами культурної спадщини. Київська міська прокуратура/Telegram

У прокуратурі зауважили, що Господарський суд у 2021 році, а згодом і Північний апеляційний суд у 2022 році встановили, що приватне підприємство не виконало зобов'язання, прописані в інвестиційному договорі, і відповідно не могло набути право власності на спірні будівлі.

Однак, всупереч рішенню суду, вже у 2024 році приватне підприємство знову двічі незаконно зареєструвало за собою право власності на ці приміщення, змінивши їх площу.

У Києві
Будівля по вулиці Хорива у Києві, які є об'єктами культурної спадщини. Київська міська прокуратура/Telegram

Правоохоронці встановили, що зміни у державному реєстрі були зроблені для того, щоб ухилитися від виконання рішення суду і не повертати приміщення до комунальної власності.

"Відтак, за клопотанням Подільської окружної прокуратури ухвалою слідчого судді накладено арешт на вказані приміщення, що унеможливить їх подальшу перереєстрацію на інших власників", — підсумували у прокуратурі.

Що відомо про повернення земельних ділянок та будівель у власність громади Києва

Прокурори відстояли в суді право киян на земельну ділянку прибережної смуги річки Дніпро, що розташовується у Гідропарку на пляжі "Золотий" на острові Венеціанський. Також Господарський суд Києва розірвав договір оренди та зобов'язав товариство повернути місту земельну ділянку на Оболоні площею понад пів гектара.

До столичної громади повернулася земельна ділянка у Дарницькому районі вартістю понад 208 млн гривень. Одна з приватних фірм отримала землю в оренду для побудови багаторівневого паркінгу, але використовувала ділянку як платну автостоянку.

Верховний Суд залишив в силі постанову Шостого апеляційного адміністративного суду, яким громаді столиці повернули 3 тисячі гектарів Біличанського лісу. Бучанська районна рада намагалася забрати в киян ліс, щоб віддати його під забудову.

Громаді Києва повернули незаконно відчужену адміністративну будівлю вартістю понад 159 млн гривень. Приміщення знаходиться на проспекті Павла Тичини.

Київський апеляційний суд залишив в силі рішення суду першої інстанції про повернення столичній громаді нежитлової будівлі по вул. Ю. Шевельова. Її вартість майже 70 млн гривень.

На початок