"Київ вночі": у столиці відкрили виставку, присвячену міським пейзажам

"Київ вночі": у столиці відкрили виставку, присвячену міським пейзажам

Експозиція виставки "Київ вночі"
Експозиція виставки "Київ вночі". КМДА

В Музеї історії міста Києва відкрилася виставка робіт українських митців ХIX-XXI століття. На полотнах художників зображені нічні пейзажі столиці.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації із посиланням на заступницю голови КМДА Ганну Старостенко.

"Із початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну та запровадженням комендантської години українці щовечора ставлять життя на паузу. Кияни позбавлені радості насолоджуватись атмосферою нічного міста", — сказала Старостенко.

"Київ вночі": у столиці відкрили виставку, присвячену міським пейзажам
Картина з виставки "Київ вночі". КМДА

За її словами, проєкт "Київ вночі" демонструє мальовничі краєвиди нічної столиці від українських митців XIX-XX століття. Також на виставці можна побачити твори сучасних художників.

"Київ вночі": у столиці відкрили виставку, присвячену міським пейзажам
Картини з виставки "Київ вночі". КМДА

Зазначається, що цей виставковий проєкт має на меті занурити відвідувачів у приємні спогади та мрії про прогулянки улюбленими місцями нічної столиці.

"Звісно, комендантська година — це необхідна міра в умовах воєнного стану, утім ми сумуємо за своїми безтурботними емоціями та можливістю нікуди не поспішати ввечері. І цією виставкою ми прагнемо дати кожному нашому відвідувачу змогу хоч на деякий час повернутись у Київ, де нічне життя вирувало, а не завмирало", — сказала директорка Музею історії міста Києва Діана Попова.

"Київ вночі": у столиці відкрили виставку, присвячену міським пейзажам
Картина з виставки "Київ вночі". КМДА

На виставці «Київ вночі» представлені роботи, зокрема, таких художників: Миколи Мурашка, Олександра Животкова, Мойсея Вайнштейна, Олени Придувалової, Ганни Криволап, Анатолія Марчука, Антона Логова, Самуїла Каплана тощо.

Відвідати експозицію можна до 30 червня за адресою: вул. Богдана Хмельницького, 7 у середу-неділю з 12:00 до 19:00. Каса працює до 18:30. Виставка проходить із дотриманням безпекових вимог. Найближче до Музейно-виставкового центру укриття — станція метро "Театральна".

Що відомо про виставки у Києві та області

У Музей Ханенків відкрилась виставка картин, привезених з Європи. Твори представників Гаазької школи живопису виставили на показ у столиці на знак солідарності та підтримки українців, які ведуть боротьбу з російською агресією. Назва виставки — "Гаага-Київ. Живопис кінця ХІХ-початку ХХ століття із колекцій родини Гoґстедерів та Понамарчуків".

У Київській міській галереї мистецтв "Лавра" до Дня Києва відкрилась виставка "Вічне Місто". В експозиції демонструється графіка архітектора та художника Євгена Камшия і живопис відомих київських художників-імпресіоністів Миколи Глущенка та Сергія Шишка.

На Софійській площі відкрилася виставка "Маріуполь: 86 днів оборони", присвячена другій річниці завершення оборони міста, а на Михайлівській площі відкрили виставку "Європейська спадщина Донеччини та Луганщини".

В Ірпінському історико-краєзнавчому музеї відкрили виставку артефактів енергетичного обладнання, яке пошкодили російські війська під час повномасштабного вторгнення. Експозиція присвячена другій річниці повернення світла на Київщині після деокупації.

На початок