Обережно — ботулізм! Ще один житель Київщини отруївся рибою

Обережно — ботулізм! Ще один житель Київщини отруївся рибою

Випадок ботулізму вдруге за травень зафіксували у Броварському районі Київської області
В'ялена риба. ФОТО: Gattyimages

На Київщині зафіксували другий за травень випадок ботулізму. У Броварському районі чоловік потрапив до реанімації після вживання в'яленої риби.

Про це інформує у Facebook Броварська філія обласного Центру контролю та профілактики хвороб.

Повідомляється, що житель Броварщини отруївся в'яленою рибою (таранькою), яку купив через інтернет. Вона була заражена ботулотоксином. Чоловіка нині лікують у реанімації.

Ботулізм — це важке харчове отруєння, яке може мати смертельні наслідки. Збудником хвороби є токсин, який продукується бактерією Clostridium botulinum у м'ясних, рибних, грибних чи овочевих консервах, приготованих у домашніх умовах.

Найчастіше причиною ботулізму стають: зіпсовані в'ялені/копчені продукти або консерви чи соління, які пройшли недостатню термічну обробку. Пакування у вакуум риби чи копченого м'яса не гарантує їхньої безпеки.

Через 12-36 годин після потрапляння токсину в організм людини виникають симптоми: нудота, блювання, запаморочення, сухість у роті, труднощі з ковтанням, м'язова слабкість – важко рухатися, говорити, дихати; погіршення зору або виражене двоїння предметів перед очима.

Ботулінічний токсин порушує роботу нервових клітин та блокує сигнал до скорочення м'язів. У разі повного паралічу дихання людина може померти.

У травні в Україні зафіксували 12 хворих із підозрою на ботулізм. Лікарі закликають громадян у разі підозри на це захворювання негайно звертатись по медичну допомогу.

Попередній випадок ботулізму, який зафіксували в травні на Київщині, теж був у Броварському районі. Причиною захворювання стала в'ялена риба домашнього приготування.

На початку 2024 року випадок зараження ботулізмом зафіксували у Фастівському районі. Чоловік захворів після вживання рибних консервів.

У листопаді минулого року випадок ботулізму зареєстрували в Бучанському районі Київщини.

На початок