Допомагали ухилянтам: мешканці Київщини та Закарпаття налагодили "транзит" чоловіків в Угорщину

Допомагали ухилянтам: мешканці Київщини та Закарпаття налагодили "транзит" чоловіків в Угорщину

Переправляли ухилянтів в Угорщину: викрили мешканця Київщини і його спільника з Закарпаття
Затримання підозрюваного в сприянні незаконному виїзду військовозобов'язаних за кордон, Закарпатська область, 16 травня 2024 р2024 р. Київська міська прокуратура/Telegram

Правоохоронці викрили схему нелегального переправлення військовозобов'язаних чоловіків через кордон. Їм допомагали потрапити до Угорщини поза офіційними пунктами пропуску. Втечу ухилянтів організували жителі Київщини і Закарпаття.

Про це інформує Київська міська прокуратура.

За даними слідства, один з учасників схеми, 30-річний мешканець Київщини, підшуковував чоловіків призовного віку, які хотіли виїхати з України, і пропонував їм перетнути кордон з Угорщиною поза межами пункту пропуску. "Послуга" коштувала 6 тис. доларів США.

Фігурант запевняв "клієнтів", що "домовився" з прикордонниками і проблем із незаконним перетином кордону не буде. Далі він відправляв ухилянтів поїздом у місто Берегове Закарпатської області. Там чоловіків зустрічав спільник організатора. Їх підвозили до кордону, надавши інструкції та засоби маскування, щоб уникнути зустрічі з прикордонниками.

Зокрема, "клієнти" отримували маскувальні плащі, які робили їх непомітними для дронів, що патрулюють кордон. В Угорщині втікачів мав зустрічати ще один учасник групи.

Допомагали ухилянтам: мешканці Київщини та Закарпаття налагодили "транзит" чоловіків в Угорщину
Затримання підозрюваних в організації нелегального виїзду військовозобов'язаних закордон, 16 травня 2024 р. Київська міська прокуратура/Telegram

Групу з чотирьох таких "мандрівників" зупинили прикордонники поблизу пункту контролю Лужанка. Згодом поліція затримала двох організаторів схеми. Їм повідомили про підозри за ч. 3 ст. 332Організація незаконного переправлення військовозобов’язаних осіб через державний кордон України, за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів КК України. Фігурантам загрожує від семи до дев'яти років ув'язнення.

Що відомо про допомогу ухилянтам у Києві та області

Київський психіатр оформлював фіктивне лікування "пацієнтів" у стаціонарі. Також за його довідками ухилянти проходили необхідну діагностику та реабілітацію. У подальшому усі дані направлялись для надання висновку МСЕК та отримання групи інвалідності. Вартість послуги становила 6 тис. доларів США з особи.

У Броварському районі правоохоронці викрили керівника благодійного фонду, якого підозрюють у переправлянні за кордон чоловіків призовного віку. За свої послуги він просив 7,5 тисяч доларів США.

СБУ викрила киянина, який незаконно переправляв чоловіків призовного віку через державний кордон. Ухилянти виїжджали з України під виглядом волонтерів.

У Києві затримали 44-річну жінку, яка допомагала військовозобов'язаним перетинати кордон. Чоловіки виїжджали як водії за волонтерською допомогою.

Київська адвокатка разом зі своїм чоловіком, лікарем та знайомою організували схему виїзду військовозобов'язаних закордон за 12 тисяч доларів. А троє чоловіків організували схему виїзду за кордон військовозобов'язаних під приводом купівлі транспорту для ЗСУ.

Печерська окружна прокуратура скерувала до суду звинувачення стосовно двох керівників благодійних організацій та їхнього спільника. Їх звинувачують у незаконному переміщенні через кордон України чоловіків призовного віку.

Столичні прокурори повідомили про підозру засновнику одного з благодійних фондів з Чернівців. Його звинувачують в організації незаконного переправлення громадян через держкордон.

На початок