На Київщині рятують новонароджене лосеня: його мати підірвалася на міні у зоні відчуження

На Київщині рятують новонароджене лосеня: його мати підірвалася на міні у зоні відчуження

На Київщині рятують новонароджене лосеня
Лосеня. Facebook/Центр порятунку диких тварин

Волонтери Центру порятунку диких тварин виходжують новонароджене лосеня, матір якого підірвалася на міні у Чорнобильській зоні відчуження. Знайшли й прихистили малюка військові й звернулися до зоологів із проханням врятувати тварину.

Історію порятунку лосеняти розповіли у Центрі порятунку диких тварин, що на Київщині.

Військовослужбовці, які натрапили на безпорадного новонародженого, самі звернулися до волонтерів з проханням врятувати життя лосеняті. Його мати підірвалась на міні. З першого разу дістатися місця перебування тваринки волонтерам не вдалося.

"Нам не вдалося проїхати блокпост на в'їзді в зону відчуження, на якому стояла поліція, і ми змушені були повернутися. Військові змушені були прихистити малечу у себе та годували його єдиним, що змогли дістати — магазинним молоком. Ми знаємо, що після такого годування шанси на виживання майже неможливі. Але без їжі шансів теж нема. Військові були постійно з нами на зв'язку та намагалися робити все, що тільки можуть", — розповіли у Центрі порятунку тварин.

Вивезти малюка із зони відчуження вдалося згодом саме завдяки зусиллям військових, зазначають волонтери.

"Тепер всі наші зусилля сконцентровані на спробі зберегти життя лосеняти. Стан зараз поганий, травлення не працює нормальним чином", — йдеться у дописі.

Як ми повідомляли раніше, в Чорнобильській зоні на Київщині також днями підірвався на міні дикий кінь породи Пржевальського. Цей вид коней вважається зниклим у природі. Це єдиний представник ряду конеподібних у дикій фауні України, табуни яких були акліматизовані у Чорнобильській зоні відчуження.

На початок