Підготовка до нацспротиву: майже 100 жителів Київщини завершили навчання

Підготовка до нацспротиву: майже 100 жителів Київщини завершили навчання

Підготовка цивільних до нацспротиву
Підготовка цивільних до нацспротиву. КОВА

У Київській області майже 100 місцевих жителів отримали сертифікати про проходження семитижневого базового курсу підготовки цивільних до нацспротиву.

Про це повідомляє пресслужба Київської обласної військової адміністрації

У КОВА поінформували, що курс включав 16 напрямів, у тому числі тактичну та вогневу підготовку, тактичну медицину, роботу з БПЛА тощо. Серед тих, хто пройшов цей курс: 60% жінок та 40% чоловіків. Середній вік учасників — 26 років.

На Київщині
Військові вручають сертифікати про проходження курсу підготовки до нацспротиву. КОВА

"Я часто повторюю, що не всі будуть воювати. Але всі без винятку мають бути готові. Для цього цей центр і створений — щоб готувати людей. Пройшовши цей курс, ви не стали військовими. Але ви стали більш підготовленими. Це впевнений крок до сильної спільноти", — сказав заступник командира 3-ої ОШБр, екс-командир полку "Азов" Максим Жорін.

На Київщині
Учасники курсу підготовки до нацспротиву. КОВА

Наступний базовий курс стартує у червні. Одноденні вишколи проводяться на постійній основі — щовихідних. Всі заняття у Київському обласному центрі підготовки населення до нацспротиву — безкоштовні.

В межах курсу, зокрема, заплановані і тематичні онлайн та офлайн івенти — від заняття у стрілецькому клубі до історичної лекції. Всі інструктори центру з великим бойовим та інструкторським досвідом. Це досвідчені бійці, які пройшли бої в Маріуполі, Бахмуті та в інших найгарячіших точках фронту.

Що відомо про тренінги в Києві в умовах війни

У Києві проводили безкоштовні одноденні навчання з підготовки до національного спротиву. У липні у столиці провели перше таке безоплатне навчання. Тренінг організували за участі працівників Департаменту муніципальної безпеки КМДА і 5 волонтерів із досвідом бойових дій. Навчання проводили у будні та вихідні, але для участі потрібно було зареєструватись.

Влітку 2022 року в київському метро проводили безпекові тренінги. Рятувальники, сапери, медики і психологи ДСНС розповідали, де сховатися від обстрілу, як облаштувати укриття та надавати першу домедичну допомогу.

З огляду на попит тренінги з домедичної допомоги на станціях метро вирішили проводити кожну третю п'ятницю місяця. А Червоний Хрест вчить надавати першу допомогу тваринам.

На базі громадських просторів VcentrіHUB проводять тренінги, де навчають надавати психологічну підтримку і домедичну допомогу.

На початок