Навчатимуться у вихідні: на Київщині розпочався курс підготовки цивільних до військової справи

Навчатимуться у вихідні: на Київщині розпочався курс підготовки цивільних до військової справи

Курс із національного спротиву
Курс із національного спротиву. Фото: КОВА

На Київщині в обласному Центрі підготовки населення до національного спротиву розпочався перший безкоштовний курс для цивільних. Кількість учасників — близько 100 людей.

Про це повідомляє пресслужба Київської обласної військової адміністрації.

Зазначається, що програма навчання включає 16 напрямків, зокрема тактичну та вогневу підготовку, роботу з БПЛА, виживання тощо.

"Наше завдання – дати базові знання з військової підготовки та відповідні навички. Я став на захист країни в 2022 році. І ми всі пам'ятаємо, що відбувалося тоді. До захисту Київщини приєдналось багато добровольців, які до цього не бачили зброї, не бачили турнікетів, не мали тактичного одягу. Зараз вже 2024 рік. І ми всі маємо бути готові зустрітися з ворогом. Нацспротив має стати національною ідеєю", — сказав директор Київського обласного Центру підготовки населення до національного спротиву Володимир Авдєєнко.

У КОВА поінформували, що навчальний курс розпочався лекцією з національно-патріотичного виховання, яке є однією з дисциплін курсу. Її провів історик та офіцер 3-ї ОШБр Олександр Алфьоров. Загалом курс триватиме 7 тижнів — у вихідні дні.

Напередодні повідомлялося, що базова підготовка з нацспротиву включає навчання за такими напрямками:

  • тактична та вогнева підготовка
  • робота з БПЛА
  • виживання
  • тактична медицина
  • військова топографія
  • інженерна підготовка
  • основи зв'язку
  • безпека бою
  • основи РХБЗРадіаційний, хімічний та біологічний захист.

Також курс включає в себе низку гуманітарних дисциплін:  основи протидії ІПСОСпеціальна інформаційно-психологічна операція — сплановані дії з поширення інформації на іноземну аудиторію задля досягнення певної цілі, впливу на емоції, критичне мислення, почуття та дії цільової групи людей, національно-патріотичне виховання, психологічна підготовка, юридична підготовка та міжнародне гуманітарне право.

У КОВА зауважили, що в межах курсу заплановані і тематичні онлайн та офлайн івенти — від заняття у стрілецькому клубі до історичної лекції. Всі інструктори центру з великим бойовим та інструкторським досвідом. Це досвідчені бійці, які пройшли бої в Маріуполі, Бахмуті та в інших найгарячіших точках фронту.

Що відомо про тренінги в Києві в умовах війни

У Києві проводили безкоштовні одноденні навчання з підготовки до національного спротиву. У липні у столиці провели перше таке безоплатне навчання. Тренінг організували за участі працівників Департаменту муніципальної безпеки КМДА і 5 волонтерів із досвідом бойових дій. Навчання проводили у будні та вихідні, але для участі потрібно було зареєструватись.

Влітку 2022 року в київському метро проводили безпекові тренінги. Рятувальники, сапери, медики і психологи ДСНС розповідали, де сховатися від обстрілу, як облаштувати укриття та надавати першу домедичну допомогу.

З огляду на попит тренінги з домедичної допомоги на станціях метро вирішили проводити кожну третю п'ятницю місяця. А Червоний Хрест вчить надавати першу допомогу тваринам.

На базі громадських просторів VcentrіHUB проводять тренінги, де навчають надавати психологічну підтримку і домедичну допомогу.

На початок