Київщина уклала 8 договорів про енергоощадні заходи для об'єктів області: що модернізують

Київщина уклала 8 договорів про енергоощадні заходи для об'єктів області: що модернізують

Київщина має 8 ЕСКО-договорів з проєктів енергоефективності на об'єктах інфраструктури
Сонячні панелі. Фото: Анна Самара/Суспільне

У Київській області уклали 8 ЕСКОЕнергосервісна компанія, яка здійснює енергоощадні заходи повністю чи частково за рахунок власних коштів та забезпечує економію паливно-енергетичних ресурсів і води-договорів про реалізацію енергоефективних проєктів на загальну суму 128 млн грн. Мова про термомодернізацію шкіл, лікарень, дитсадків та встановлення сонячних панелей на об'єктах критичної інфраструктури.

Про це повідомив перший заступник голови Київської обласної державної адміністрації Микола Бойко.

Як вважає обласна влада, такі заходи дадуть змогу модернізувати комунальні заклади, зменшишити навантаження на енергосистему і заощадити на оплаті енергоресурсів.

"Серед укладених договорів — 6 проєктів із термомодернізації, що передбачають середньорічну економію теплової енергії понад 60%. 2 проєкти — з облаштування сонячних електростанцій із середньорічною економією електричної енергії близько 18%. Наразі ці проєкти реалізуються в Броварах, Яготині та Вишгороді", — зазначив Микола Бойко.

Крім укладених договорів, проводяться 2 тендери щодо встановлення сонячних панелей для об'єктів водоканалу в Броварах.

Як зауважили в КОДА, громади не витрачають власних коштів на ці проєкти. Усі роботи виконують інвестори.

У планах обласної влади долучити до енергоефективних заходів інші громади регіону, зокрема, обговорюють можливість участі в енергоощадних проєктах лікарні Вишгорода, Центру первинної медико-санітарної допомоги Таращі, а також водоканалів у Таращі та Чабанах.

Ініціатива реалізується завдяки проєкту Програми розвитку ООН "Усунення бар'єрів для сприяння інвестиціям в енергоефективність громадських будівель в малих та середніх містах України шляхом застосування механізму ЕСКО".

На початок