У Києві перейменували проспект Правди на Європейського Союзу

У Києві перейменували проспект Правди на Європейського Союзу

проспект Правди в Києві
Проспект Правди в столиці. Київська міська рада

Київська міська рада перейменували столичний проспект Правди на Європейського Союзу.

За відповідне рішення депутати Київради проголосували 8 травня.

Заступник міського голови та секретар Київради Володимир Бондаренко, розповів, що звичні топонімічні назви часів Радянського Союзу мають вороже ідеологічне значення, яке десятиліттями впливає на свідомість.

Він нагадав, що проспект Правди було названо на честь центрального органу комуністичної партії радянського союзу газети "Правда". Нову назву для нього обрали на основі електронного рейтингового голосування.

"Назва запропонована на честь економічного і політичного союзу, який об'єднує 27 держав-членів, що розташовані в Європі. Вшанування ЄС у столичній топоніміці є логічним кроком на шляху до зміцнення взаємин", — сказав Бондаренко.

Що відомо про дебати навколо перейменування Повітрофлотського проспекту

У лютому 2023 року з ініціативою до Київради перейменувати Повітрофлотський проспект на Проспект Євросоюзу виступив ексміністр закордонних справ України Олександр Огризко.

Кияни виступили проти перейменування — відповідна петиція з'явилась на сайті Київської міської ради.

У травні кияни проголосували в застосунку "Київ Цифровий" за перейменування проспекту на Повітрянофлотський. Експертна комісія дійшла висновку, що нинішня назва не підлягає декомунізації чи дерусифікації, натомість асоціюється з історією розвитку повітроплавання. Київрада провалила голосування щодо такого перейменування.

Партія "Євросолідарність" виступала у Київраді за перейменування Повітрофлотського проспект Європейського союзу. Згодом партія провела рекламну кампанію, аби вплинути на голосування у "Київ Цифровий". Рух ЧЕСНО зафіксував значну кількість реклами у Facebook, Youtube, Telegram, Instagram та на вулицях міста із закликом взяти участь у голосуванні та підтримати назву ЄС. Міський голова Віталій Кличко вніс проєкт рішення з цим варіантом.

2 жовтня на сайті Київради з'явилась петиція, де просили вшанувати подвиг Повітряних Сил під час перейменування.

Командувач Повітряних Сил ЗСУ генерал-лейтенант Микола Олещук підтримав ініціативу перейменувати столичний Повітрофлотський проспект на проспект Повітряних Сил.

8 лютого 2024 року в межах дерусифікації депутати Київради перейменували Повітрофлотський проспект на проспект Повітряних сил України.

На початок