На Київщині знайшли найбільшу популяцію сон-трави — КЕКЦ

На Київщині знайшли найбільшу популяцію сон-трави — КЕКЦ

Сон-трава
Сон-трава. КЕКЦ/Facebook

У Київській області виявили одну із найбільших популяцій сон-травиНародна назва декоративної рослини "сон широколистий", яка занесена до Червоної книги. Назву рослина отримала через те, що її квітки у вітряну погоду та вночі закривають пелюстки й низько схиляються, ніби засинають. У народній медицині її використовують як снодійний засіб.. Рідкісні квіти ростуть біля міста Обухів.

Про це у Facebook повідомляє Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ).

Зазначається, що під Обуховом виявили найбільшу у регіоні популяцію сон-трави (сон чорніючий). Ця рослина занесена до Червоної книги України і є дуже рідкісною. Він росте на степових схилах чи старих соснових лісах. У лісах його знищують рубки, а в степу — оранка.

"Ця популяція сну виявилася найбільшою в Київській області, ми нарахували там близько 1000 рослин сну. Для порівняння, вже 30 рослин сну, що ростуть в одному місці, вважається значною популяцією для того, щоб брати її під охорону", — йдеться у повідомленні.

У КЕКЦ поінформували, що для охорони цієї популяції сон-трави екологи створюватимуть пам'ятку природи.

"Якщо ви знаєте, де в Київській, Житомирській та Черкаській областях у лісі або в балках росте багато сон-трави, повідомте нам. Ми створюватимемо там заповідні об'єкти для їхньої охорони", — зазначили у Київському еколого-культурному центрі.

Раніше повідомлялося, що на Трухановому острові в Києві екологи знайшли рідкісну червонокнижну рослину. Це — маленька папороть "гронянка багатороздільна", відома в народі як "ключ-трава". За даними КЕКЦ, гронянка трапляється у Києві рідше, ніж червонокнижні сон-трава або підсніжник.

Рослина походить з часів льодовикового періоду і належить до сімейства папоротей. Гронянка на мільйони років давніша за багато видів папоротей. Загалом в Україні відомо про близько 30 місць її поширення.

У столичному Гідропарку для охорони від знищення рідкісних орхідей планують створити пам'ятку природи "Коручка". На невеличкій території в болотяному місці науковці знайшли близько 50 червонокнижних орхідей-коручок.

Природний об'єкт "Заплава орхідей" у Києві оголосили ботанічною пам'яткою. Там розташований ліс, а також знайдено найбільшу популяцію рідкісної орхідеї-пальчатокорінника м'ясочервоного.

На початок