Ібиси, казарки, цесарки: у Київському зоопарку птахів переселили до оновленого авіарію

Ібиси, казарки, цесарки: у Київському зоопарку птахів переселили до оновленого авіарію

Червоний ібіс
Червоний ібіс. Фото: Київський зоопарк

У Київському зоопарку тварин та птахів поступово переселяють до літніх будиночків та майданчиків. Наразі оселилися на свіжому повітрі ібіси, казарки, цесарки тощо.

Про це повідомляє пресслужба Київського зоопарку.

Зазначається, що Київський зоопарк зазеленів, розквітнув та сповнився життєрадісним щебетом пернатих жителів. Окрім численних лісових мешканців на свої водно-болотні угіддя вже повернулись лебеді, фламінго, гуси, пелікани тощо.

У Києві
Грифові цесарки. Фото: Київський зоопарк

Наразі до оновленого зеленого авіарію переїхали ібіси червоні, ібіси священні, чепура мала, коровайка бура, косар, султанка, каролінка, казарка червоновола, цесарка грифова та квак.

"Загальна площа літньої оази — понад 150 кв.м, а висота — 5м. Для відтворення натурального середовища угіддя встелені природним ґрунтом, річковим піском, торфом та щепою", — йдеться у повідомленні.

У Києві
Качки мандаринки. Фото: Київський зоопарк

Також для птахів облаштували штучний водограй та ставок, берегами яких ростуть трава, чагарники та плющ. Ще фахівці створили схованки, насісти та місця для гніздування. Таким чином пернатим забезпечили усі умови для комфортного проживання відповідно до їхніх потреб.

У Києві
Косар. Фото: Київський зоопарк

"Видоспецифічне харчування цієї групи птахів включає в себе: м'ясний та рибний фарш, професійний гранульований корм, овочі, фрукти, зернові суміші та каші, свіжу зелень. Побачити різнобарвних мешканців водно-болотного авіарію можна на нижньому парку Київзоо", — поінформували у зоопарку.

Вхід до зоопарку дозволений до 16:30, перебування на території — до 18:00. Центральні квиткові каси працюють у понеділок із 12:00 до 16:30, з вівторка до неділі — з 10:00 до 16:30. Також квитки можна купити онлайн.

Що відомо про тварин у Київському зоопарку

Столичний зоопарк під час війни приймає тварин, евакуйованих із зони бойових дій. У грудні 2023 року у звіринці облаштували нове житло для сервалів, врятованих від обстрілів на сході країни.

Київський зоопарк запрошує відвідувачів подивитись на каракалів, яких врятували від жорстокого поводження. Тварини майже рік проходили реабілітацію.

Також у зоопарку організували експозицію із символами 2024 року — "дракончиками". Відвідувачам показують шоломоносних василісків.

Минулої весни у зоопарку створили понад 19 нових родин. А наприкінці 2023 року там з'явилась нова сім'я оленів.

Також у зоопарку мешкає старожил — самцю горили Тоні у 2023 році виповнилося 49 років. Він один із найстаріших представників виду в Європі. Вже понад 20 років Тоні живе у столичному зоопарку.

Попри воєнний стан працівники столичного зоопарку постійно влаштовують показові годування. Зокрема, для тварин організували частування кавунами. Ними ласували слон, ведмежатко та котячі лемури.

Ще жителів зоопарку пригощають яблуками. Серед інших їх дуже полюбляють копитні. Восени тварин годували гарбузами. На вихідних відвідувачі могли побачити, як їдять та граються, зокрема, носухи, єноти та фретки.

На початок