У Києві до кінця року відремонтують понад 1000 будинкових лічильників тепла

У Києві до кінця року відремонтують понад 1000 будинкових лічильників тепла

У Києві до кінця цього року планують відремонтувати понад 1000 будинкових лічильників теплової енергії. Наразі 277 приладів обліку із запланованих уже відремонтували.

Про повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв.

"На сьогодні третина приладів уже відремонтована, тобто замінений повністю лічильник або його складові, що не дозволяли коректно працювати. Облік — це гарантовано справедлива оплата за спожиту енергію, тому обслуговування лічильників, їх вчасний ремонт завжди у фокусі міської влади", — сказав Пантелеєв.

За його словами, в місті близько 90% житлових будинків оснащені лічильниками тепла. Це один із найвищих показників в Україні.

У КМДА поінформували, що обслуговування лічильників проводить комунальне підприємство "Київтеплоенерго". А саме: повірку, заміну, ремонт, а також встановлює нові прилади. У міжопалювальний період заплановано повірити майже 3,4 тис. будинкових лічильників, а також встановити 208 нових.

Наразі у Києві розпочалася активна підготовка теплоенергетичного господарства до наступного опалювального сезону. Попри обмежені фінанси й логістичні ускладнення у столиці не припиняють реконструкцію найбільш зношених теплових мереж. Цього року комунальники планують замінити 55 км аварійних трубопроводів.

Упродовж опалювального сезону 2023/2024 у Києві на 15% було менше аварійних ситуацій, пов'язаних із пошкодженням тепломереж, якщо порівнювати з роком раніше. Це результат підготовчої роботи в міжсезоння: проведення гідравлічних випробувань, планової заміни найбільш зношених ділянок трубопроводів на основі ретельної діагностики.

Раніше повідомлялося, що у Києві з приходом морозів зросла кількість аварій на водопровідних мережах, особливо на ділянках з найбільшими термінами експлуатації. Серед причин комунальники називали — стрімке й суттєве похолодання та різку зміну температури ґрунту.

На початок