Тиждень імунізації на Київщині: вакцин у медзакладах достатньо — КОВА

Тиждень імунізації на Київщині: вакцин у медзакладах достатньо — КОВА

На Київщині до 30 квітня триватиме Всесвітній тиждень імунізації. Заклади охорони здоров'я області забезпечені всіма 10 вакцинами від хвороб, перелік яких входить до Національного календаря щеплень.

Про це повідомили в Київській обласній військовій адміністрації.

Там нагадали, що, згідно з Національним календарем профілактичних щеплень, кожна дитина в Україні до 16 років має отримати щеплення від 10 небезпечних інфекцій: гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюка, поліомієліту та гемофільної інфекції типу b.

Дорослі повинні кожні 10 років ревакцинуватися від дифтерії та правця. Вакцинація за цим календарем, а також від COVID-19 гарантована державою.

На Київщині нині є всі 10 вакцин від хвороб, перелік яких входить до календаря щеплень. Діти та дорослі можуть імунізуватись ними безоплатно в будь-якому комунальному чи приватному медзакладі, який уклав договір із НСЗУНаціональна служба здоров'я України.

Особливу увагу медики звертають на необхідність вакцинації від кашлюка. За перші два місяці 2024 року побільшало випадків зараження цією хворобою порівняно з попереднім роком. Вакцинація є основним засобом профілактики кашлюка.

"Для того щоб запобігти спалахам хвороб та захистити тих людей, яким за віком чи через важкі хвороби та стани тимчасово не можна вакцинуватися від певних хвороб, потрібен колективний імунітет. Для цього 95% дітей мають бути щеплені всім, передбаченим у їхньому віці, а не менше 80% дорослих — вчасно робити бустерні щеплення", — зауважили в КОВА.

Фахівці зазначають, що у 2023 році вдалося досягти певного прогресу в охопленні українців щепленнями, зокрема від кору, паротиту та краснухи. Однак на довоєнний рівень не повернулися показники вакцинації дітей проти гемофільної інфекції та ревакцинації 16-річних підлітків проти дифтерії і правця.

Загалом планові щеплення у 2023 році від жодної з інфекцій не сягнули рекомендованих ВООЗ 95% і є недостатніми для забезпечення колективного імунітету, констатували в Київській ОВА.

На початок