Вакцинація у Києві: протягом кількох днів медики очікують дітей і дорослих на столичному вокзалі

Вакцинація у Києві: протягом кількох днів медики очікують дітей і дорослих на столичному вокзалі

У Києві в межах Всесвітнього тижня імунізації медики безкоштовно робитимуть щеплення усім охочим. Один із пунктів облаштували на столичному вокзалі.

Про це у Facebook повідомляє пресслужба Міністерства охорни здоров'я України.

Зазначається, що вакцинацію влаштовують за підтримки UNICEF Ukraine. Медики працюватимуть по всій Україні на дитячих точках "Спільно" та в Містечках здоров'я.

"Вакцинальні бригади МОЗ робитимуть всі щеплення з Національного календаря вакцинації (окрім БЦЖ), а також від СOVID-19. Вакцинація безоплатна для дітей і дорослих", — йдеться у повідомленні.

У Києві із 25 до 28 квітня медики очікуватимуть охочих зробити щеплення за адресою: Вокзальна площа, 1, перший поверх вокзалу. Приходити можна з 11:00 до 17:00.

За словами директорки Департаменту охорони здоров'я Київської міської державної адміністрації Валентини Гінзбург, вакцинація, зокрема, дітей за календарем щеплень не лише знижує ризик зараження, а й допомагає уникнути ускладнень. Останні можуть призвести до інвалідності та навіть летальних наслідків.

За її словами, такі хвороби, як кір, правець, поліомієліт, паротит, дифтерія, туберкульоз тощо належать до категорії вакцинокерованих. Для запобігання захворюванню необхідно вчасно робити щеплення. Дорослі також мають вакцинуватися за календарем, адже є щеплення, що вимагають підсилення додатковою дозою в певному віці (наприклад, проти дифтерії та правця).

Медики зауважують, що ускладнення мають усі хвороби, яким можна запобігти завдяки щепленням. Наприклад, кір може спричиняти пневмонію, енцефаліт, пошкодження серцевого м'яза (міокардит). Правець загрожує закупоркою головної або однієї з дрібних гілок легеневої артерії згустком крові може бути смертельним. Паротит викликає гострий панкреатит, менінгіт, ураження органів слуху, чоловіче безпліддя. Дифтерія — блокування дихальних шляхів, інфекційно-токсичний шок, ураження нервової системи.

Гінзбург також зазначила, що наразі, зокрема, через активну міграцію та стрес ослаблюються захисні сили організму. Також діти і дорослі багато часу проводять в укриттях — закритих приміщеннях з великою скупченістю людей, що також сприяє швидкому розповсюдженню вірусів і бактерій.

"Вакцинація актуальна саме зараз ще й тому, що попереду канікули. А це означає поїздки на відпочинок, в інші регіони та країни. Щепіть дитину, щоб бути впевненими, що вона повернеться здоровою та не заразиться від свого однокласника, який повернувся з канікул хворим", — сказала Гінзбург.

Також вона порадила батькам, які мають сумніви щодо наявності всіх необхідних щеплень у дитини, звернутися до лікаря за консультацією. Персональну імунопрофілактику можна "наздогнати", якщо пропустили щеплення через протипоказання або з інших причин.

На початок