У Києві діти стали більше хворіти на респіраторні захворювання

У Києві діти стали більше хворіти на респіраторні захворювання

У Києві за тиждень, із 15 по 21 квітня, зареєстровано 10 075 нових випадків захворювання на грип, ГРВІ, і COVID-19. Це на 157 людей менше, ніж за попередній період. Рівень захворюваності нижчий епідемічного порогу на 57,2%.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації із посиланням на "Київський міський центр контролю та профілактики хвороб".

Зазначається, що загалом у столиці знизилася захворюваність на 1,5% за рахунок дорослого населення. Випадків захворювання в дітей виявлено 6399 проти 6346 за минулий тиждень (зростання на 0,8%). Захворюваність серед дорослих змінилась із 3886 на 3676 (зниження на 5,4%).

"Діти становлять 63,5% від загальної кількості, на попередньому тижні — 62%. Захворюваність серед школярів зросла на 5,5%. Так, у дітей шкільного віку зареєстровано 3808 випадків", — йдеться у повідомленні.

Медики зауважили, що порівняно з попереднім тижнем знизилась кількість госпіталізованих. До лікарень за останній тиждень госпіталізували 201 людину, зокрема, 149 дітей. На COVID-19 захворіли 92 людини, зокрема, 18 дітей до 17 років. Госпіталізували 23 громадян, з яких 3 дитини.

У відділенні реанімації та інтенсивної терапії перебувають 5 дорослих пацієнтів. Протягом звітного тижня летальних випадків від ускладнень COVID-19 та грипу не зареєстровано.

Що відомо про захворювання на грип та інші вірусні інфекції у Києві

Із 2 жовтня 2023 року в Києві почався епідемічний сезон захворюваності на грип і ГРВІ. За тиждень зареєстрували 9519 хворих киян, більшість з яких — діти. За 1-й тиждень 2024 року у столиці медики зареєстрували 10 252 нових випадків захворювання на грип та ГРВІ, зокрема на COVID-19. Це на 2037 людей менше, ніж за останній тиждень минулого року.

Після зимових канікул у місті побільшало хворих на ГРВІ школярів. Загалом із 5 по 11 січня зареєстрували 11 760 нових хворих на респіраторні інфекції. До столичних медзакладів госпіталізували 336 людей, зокрема 213 дітей.

Наприкінці березня у столиці зареєстрували 12 809 нових випадків захворювання на грип і COVID-19. Це на 1287 випадків (9%) менше, ніж тижнем раніше. Водночас зросла кількість госпіталізованих як серед дорослих, так і серед дітей.

Від початку року жителям та гостям Києва рекомендували повернутись до маскового режиму, зокрема, йшлося про місця масового скупчення людей. Це необхідно робити аби зменшити ризики зараження на коронавірус.

Раніше генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Гебреїсус Тедрос Аданом закликав продовжувати носити захисні маски та дотримуватися соціальної дистанції для уникнення зараження на COVID-19.

На території України циркулюють 29 субваріантів COVID-19 – підтипів штаму "Омікрон". Від початку 2022 року саме цей штам фактично витіснив інші COVID-штами, зокрема "Дельту" та "Альфу", які були поширені під час попереднього епідсезону.

Штам "Омікрон" переважно протікає як звичайна респіраторна хвороба й не викликає тяжкої кисневої залежності. Однак залишається небезпечним для груп ризику: людей з патологіями, хронічними захворюваннями та ослабленим імунітетом, старших за 60 років. Тому людям з групи ризику рекомендована вакцинація. Вона безоплатна, зробити щеплення можна у сімейного лікаря або у пункті щеплення на базі лікарні.

На початок