Вирубка 100-річних дубів в Чорнобильському заповіднику: правоохоронцю оголосили підозру

Вирубка 100-річних дубів в Чорнобильському заповіднику: правоохоронцю оголосили підозру

Вирубка вікових дубів у зоні відчуження
Перевезення деревини з Чорнобильського заповідника, Київщина, березень 2024 р. Фото: ОГПУ

Правоохоронцю повідомили про підозру за фактом незаконної вирубки столітніх дубів у зоні відчуження в межах Чорнобильського заповідника на Київщині зі збитками у понад 59 мільйонів гривень. Він є одним із шести учасників організованої групи, яка налагодила протиправну діяльність на початку грудня 2023 року.

Про це повідомив керівник Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу генпрокурора Борис Індиченко під час публічного обговорення "Спеціалізованій екологічній прокуратурі 3 роки. Досягнення та виклики в умовах російської агресії".

Він розповів, що працівник поліції з Київської області забезпечував супровід автомобілів, що перевозили незаконно зрубану деревину із заповідника на деревообробне підприємство у столиці.

Вирубка 100-річних дубів в Чорнобильському заповіднику: правоохоронцю оголосили підозру
Склад незаконно зрубаної деревини. Фото: ОГПУ

Дії підозрюваного кваліфіковані як незаконна порубка дерев на території природно-заповідного фонду, перевезення та збут незаконно зрубаних дерев (ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 246 КК України). Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від п'яти до семи років.

У березні 2024 року на Київщині правоохоронці викрили діяльність організованої групи, причетної до незаконної вирубки дерев на території Чорнобильського заповідника. За даними ОГП, учасниками організованої групи були п'ятеро людей. Її очолив керівник державного спеціалізованого підприємства "Північна Пуща", що підпорядковане Держагентству управління зоною відчуження. У межах цього кримінального провадження підозру оголосили тодішньому керівнику ДСП "Північна Пуща", трьом підприємцям та поліцейському з Київщини.

На початок