Повноваження КМДА і КМВА та ситуація на Поштовій площі: відбулося засідання ТСК по Києву

Повноваження КМДА і КМВА та ситуація на Поштовій площі: відбулося засідання ТСК по Києву

Сьогодні, 23 квітня, відбулося засідання Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України щодо вивчення ефективності функціонування органів публічної влади Києва як столиці України у період дії правового режиму воєнного стану.

Про це повідомив Київський міський голова Віталій Кличко та у Facebook очільник ТСК Віталій Безгін.

За словами Безгіна, зокрема, відбулася конструктивна дискусія щодо розмежування повноважень між Київською міською державною адміністрацією та Київською міською військовою адміністрацією. В законодавчому полі є потенціал спільно знайти рішення та зробити систему більш ефективною.

Стосовно зупинок громадського транспорту, де громадян висаджують під час тривоги — там розміщені дошки із QR-кодами, які мали б вказати шлях до укриття. Ці мапи не працюють і встановити сьогодні, хто за це відповідальний не вийшло, поінформував голова ТСК.

Також Безгін зауважив, що наразі потрібно з'ясувати ситуацію на Поштовій Площі — чи є там ризик катастрофічної ситуації. Тож він із заступником голови КМДА Володимиром Бондаренком домовились найближчим часом спуститись на об'єкт і разом з представниками ТСК побачити все на власні очі.

"Деякі з перелічених вище моментів невтішні. Абсолютно зрозуміло, чому діяльність ТСК викликає істерику в окремих столичних заробітчан і купу брехливих замовних матеріалів проти самої ТСК і мене особисто. Позиція мера теж змінилася, тепер він вже проти ТСК і змінив свої тези на 180°. Буває. Політика та державницьке мислення не завжди сумісні. Але вдячний тій частині Київської влади, що прийшла на засідання та вела конструктивний діалог", — сказав Безгін.

У свою чергу, міський голова Кличко зазначив, що місто надає максимум інформації, профільні спеціалісти пояснюють проблемні моменти. Столична влада неодноразово зверталася до парламенту ухвалити необхідні закони, проєкти яких роками лежать в парламенті і від яких залежить, зокрема, життєдіяльність столиці.

"Сьогодні на засідання комісії пішли профільні заступники міського голови. Якщо в членів комісії та експертів є професійні питання — вони отримають кваліфіковані відповіді. Якщо знову все зведеться до лірики — це ще одне свідчення політичної мети створення комісії. І того, що Київ з 2019 року різними способами та жанрами намагаються позбавити місцевого самоврядування", — сказав Кличко.

Як поінформував Безгін журналістам із Укрінформу, на нинішнє засідання голова КМДА Віталій Кличко та очільник КМВА Сергій Попко — не прийшли.

Що відомо про ТСК по Києву

22 лютого 2024 року Верховна Рада ухвалила проєкт Постанови №10460 про утворення Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України щодо вивчення ефективності функціонування органів публічної влади міста Києва як столиці України у період дії правового режиму воєнного стану.

"Мета ТСК не в політиканстві та персоніфікації, мета в корекції системи управління за рахунок законодавства", — написав тоді народний депутат Віталій Безгін у коментарях під своїм постом у Facebook про створення ТСК щодо Києва. За його словами, питання життєдіяльності столиці будуть аналізувати і пропонувати зміни до законодавства. Він зауважив, що подібних комісій не створюють для інших міст України, оскільки Київ має окремий статус та окрему систему управління.

У свою чергу міський голова Віталій Кличко пообіцяв показати, як працює місто, шляхом "занурення в реальну роботу". Він нагадав, що столиця в умовах війни стикається з труднощами нестачі працівників комунальної інфраструктури і тим, що в міста, за його словами, "забирають найбільше податків".

Міський голова зазначив, що Київ кілька років чекає ухвалення нардепами важливих законопроектів. Це, зокрема, рішення щодо збереження культурної спадщини, відповідальності за порушення комендантської години, адмінвідповідальності за недопуск в укриття, щодо розвитку територій міста та меж столиці.

На початок