Прозорість роботи чиновників в умовах війни: чи досяг Київ прогресу — дослідження

Прозорість роботи чиновників в умовах війни: чи досяг Київ прогресу — дослідження

Прозорість роботи чиновників в умовах війни: чи досяг Київ прогресу
Київ. Фото: КМДА

Програма "Transparent cities/Прозорі міста" (Transparency International Ukraine) презентувала результати другого дослідження стану прозорості міст під час повномасштабної війни. Київ отримав статус "частково прозорого" міста за підсумками діяльності органів влади у 2023 році.

Про це йдеться у дослідженні Transparency International Ukraine.

Українські міста оцінювали за статусом: "прозоре", "частково прозоре" чи "непрозоре".

Прозорими у 2023 році стали 5 міст. Статус "частково прозорих" отримали 23 міста, решта 52 — "непрозорі".

Столиця України увійшла до переліку "частково прозорого" міста за підсумками діяльності органів влади у 2023 році. Такий же результат місто мало і в першому "воєнному" дослідженні, оприлюдненому минулого року. Увійти до категорії "прозорих" міст України — Києву не вдалося.

Прозорість роботи чиновників в умовах війни: чи досяг Київ прогресу — дослідження
Графіка прозорості українських міст у 2023 році. Фото: Transparency International Ukraine

Водночас у дослідженні зазначається, що загальний рівень прозорості у 2023 році складає 42,3% (50 індикаторів для 80 ОМС). Це хоч і не набагато, але вище, ніж було у 2022 році. Тоді прозорість була на рівні 37,5% (40 індикаторів для 70 міст).

Міста оцінювали за 50 показниками. Йдеться про організацію роботи міських рад, оприлюднення інформації на офіційних ресурсах, доступу до даних щодо земельних і житлових питань, комунального майна, соціальної сфери.

Проєкт реалізований за підтримки Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу (EUACI) — провідної антикорупційної програми в Україні, що фінансується ЄС, співфінансується та впроваджується Міністерством закордонних справ Данії. Думки та погляди, висловлені експертами або організаціями в цьому дослідженні, не обов'язково відображають позицію EUACI, Європейського Союзу чи Міністерства закордонних справ Данії.

Раніше повідомлялося, що у лютому 2024 року народні депутати створили тимчасову спеціальну комісію Верховної Ради щодо вивчення ефективності функціонування органів публічної влади міста Києва як столиці України у період дії правового режиму воєнного стану.

Причина — незадовільний стан критичної інфраструктури й міста в цілому, пояснив Суспільному голова ТСК Віталій Безгін. "Добре, що зацікавилися, як живе Київ під час війни", — у відповідь заявив міський голова столиці Віталій Кличко. Суспільне поспілкувалося з депутатами та юристами, аби дізнатися, що думають і яких результатів очікують в українському політикумі та експертному середовищі від роботи ТСК.

На початок