Озеленення Києва: навесні в столиці висадили понад 20 тисяч рослин

Озеленення Києва: навесні в столиці висадили понад 20 тисяч рослин

Київзеленбуд, висаджують дерева
У столиці висаджують дерева. Фото: КМДА

У Києві висадили близько тисячі дерев, більше 9 тисяч кущів та 11 тисяч квітів з початку року.

Про це повідомив заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Володимир Прокопів.

Як завжди, перевага надається стійким до міських умов породам дерев. 80% із них — це клени, платани, липи та тополі.

Серед рослин обирають багаторічні, оскільки вони потребують значно меншого догляду. Це ковила, гейхера, гортензія, спірея, форзиція, дерен, бузок. Другу хвилю озеленення традиційно планують провести восени.

Також у столичних лісопаркових підприємствах висадили понад 160 тисяч сіянців, більшість з яких — сосна звичайна. Ще висаджують дуб, ялину та модрину.

Що відомо про озеленення Києва

У столиці поновили роботу з наповнення онлайн-мапи дерев, які перебувають на балансі міста. Станом на січень, понад 203 тисячі вже "оцифрували". Також в столиці вперше тестують "торби" для поливу дерев.

У Києві висаджують квіти за популярним нині принципом "Нова хвиля", а однорічні рослини використовують здебільшого для тематичних клумб. Комунальники використовують лучну рослинність серед декоративного різнотрав'я та багато злакових.

Водночас "Київзеленбуд" повідомляє про масові крадіжки рослин із столичних парків. У компанії зазначили, якщо зібрати разом усе вкрадене, то можна було озеленити не один сквер.

Із початку року з крон понад 4 тисяч дерев фахівці видалили омелу в парках та скверах Києва. В основному були уражені тополі, клени, верби, берези та акація.

На початок