Завдав збитків у понад 75 млн гривень: на Київщині викрили державного реєстратора

Завдав збитків у понад 75 млн гривень: на Київщині викрили державного реєстратора

Вишгородська окружна прокуратура повідомила про підозру держреєстратору однієї з міських рад Київської області. Його звинувачують у незаконних записах до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Про це повідомляє пресслужба Київської обласної прокуратури.

Слідство встановило, що підозрюваний безпідставно збільшив площу земельної ділянки у Вишгороді. Земля перебувала у користуванні товариства.

Зазначається, що відповідні зміни підозрюваний вніс до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, збільшивши площу ділянки з 4,1 га до 9,5 га за рахунок частини землі, яка належить Київській міській раді.

"Своїми діями підозрюваний позбавив власника землі реалізовувати можливості права власності на ділянку, оскільки вона незаконно використовувалась працівниками товариства. Шкода Київській міській раді становить 76,4 млн гривень", — йдеться у повідомленні.

За ч.3 ст.362Несанкціонованої зміни інформації, яка обробляється в автоматизованих системах Кримінального кодексу України підозрюваному загрожує до шести років ув'язнення з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Що відомо про повернення земельних ділянок та будівель у власність громади Києва

Землю на горі Юрковиця, на якій планували незаконне будівництво, повернули у власність громади Києва. Ця земельна ділянка розташована в межах пам'ятки національного значення "Городище і могильник ІХ-ХІІІ ст. на Лисий горі (Юрковиця)".

Також столичній громаді повернули незаконно відчужену адміністративну будівлю вартістю понад 159 млн гривень. Приміщення знаходиться на проспекті Павла Тичини.

Київська міська прокуратура звернулась до суду з позовом про визнання незаконним та скасування рішення Київради, на підставі якого товариство набуло в оренду земельну ділянку вартістю 24 млн гривень без проведення земельних торгів.

Ще міська прокуратура відстояла у касаційному суді право киян на земельну ділянку прибережної захисної смуги річки Дніпро, що розташовується у Гідропарку на пляжі "Золотий" на острові Венеціанський.

Господарський суд Києва розірвав договір оренди та зобов’язав товариство повернути місту земельну ділянку на Оболоні площею понад пів гектара та вартістю 24 мільйони гривень.

Прокуратура у судовому порядку повернула столичній громаді земельну ділянку у Дарницькому районі вартістю понад 208 млн гривень. Одна з приватних фірм отримала землю в оренду площею понад 4 га на вул. Ревуцького. Планували побудувати багаторівневий паркінг, але використовували ділянку як платну автостоянку.

На початок