У історичному центрі Києва приміщення будівлі за 4 млн грн опинилися у приватній власності за підробленими документами

У історичному центрі Києва приміщення будівлі за 4 млн грн опинилися у приватній власності за підробленими документами

У центрі Києва будівля за 4 млн грн опинилася у приватній власності
Будівля на вул. Рейтарській, приміщення якої вивели з комунальної власності за підробленими документами. Фото: Київська міська прокуратура/Telegram

Столичні прокурори звернулися з позовом до суду щодо повернення Києву нежитлових приміщень вартістю понад 4 млн грн, які незаконно вибули з комунальної власності. Йдеться про будівлю на вул. Рейтарській у Шевченківському районі.

Про це інформує Київська міська прокуратура.

На підставі підробленого свідоцтва про право власності на фізособу оформили нежитлове приміщення площею майже 50 квадратних метрів по вул. Рейтарській. Потім — продали.

"Це приміщення є комунальним майном, будь-які рішення Київською міською радою про його передачу чи продаж не приймались", — йдеться у повідомленні.

Хто саме причетний до оборудки — столичні прокурори не вказують. Зазначається, що наразі встановлюються особи, причетні до його незаконного виведення з комунальної власності.

Шевченківська окружна прокуратура просить суд скасувати незаконну реєстрацію права власності на приміщення та повернути його з приватної власності у власність міста. На час слідства, приміщення під арештом.

Що відомо про повернення земельних ділянок та будівель у власність громади Києва

Землю на горі Юрковиця, на якій планували незаконне будівництво, повернули у власність громади Києва. Ця земельна ділянка розташована в межах пам'ятки національного значення "Городище і могильник ІХ-ХІІІ ст. на Лисий горі (Юрковиця)".

Територіальній громаді Києва повернули незаконно відчужену адміністративну будівлю вартістю понад 159 млн гривень. Приміщення знаходиться на проспекті Павла Тичини.

Київська міська прокуратура звернулась до суду з позовом про визнання незаконним та скасування рішення Київради, на підставі якого товариство набуло в оренду земельну ділянку вартістю 24 млн гривень без проведення земельних торгів.

Київська міська прокуратура відстояла у касаційному суді право киян на земельну ділянку прибережної захисної смуги річки Дніпро, що розташовується у Гідропарку на пляжі "Золотий" на острові Венеціанський.

Господарський суд Києва розірвав договір оренди та зобов’язав товариство повернути місту земельну ділянку на Оболоні площею понад пів гектара та вартістю 24 мільйони гривень.

Прокуратура у судовому порядку повернула столичній громаді земельну ділянку у Дарницькому районі вартістю понад 208 млн гривень. Одна з приватних фірм отримала землю в оренду площею понад 4 га на вул. Ревуцького. Планували побудувати багаторівневий паркінг, але використовували ділянку як платну автостоянку.

На початок