За гроші ФЛН: на Київщині капітально ремонтують багатоповерхівку, де проживало 60 сімей

За гроші ФЛН: на Київщині капітально ремонтують багатоповерхівку, де проживало 60 сімей

Багатоповерхівка у Макарові
Багатоповерхівка у Макарові. Фото: КОВА

На Київщині триває відновлення житлового фонду, що був пошкоджений внаслідок повномасштабного вторгнення російських військ. Зокрема, у Макарові коштом Фонду ліквідації наслідків збройної агресії капітально ремонтують багатоповерховий будинок.

Про це повідомляє пресслужба Київської обласної військової адміністрації.

Зазначається, що п'ятиповерхівка на 60 квартир на вулиці Садовій, 1А була пошкоджена навесні 2022 року. У будинку були вибиті вікна й двері, зруйновані балкони та пошкоджено дах. Один із під'їздів був знищений: пошкоджений фасад, вигоріли внутрішні стіни та міжповерхові перекриття. Також тут були зруйновані інженерні мережі електро- та газопостачання.

Капітальний ремонт розпочався у вересні 2023 року. Спочатку будівельники демонтували пошкоджений під'їзд та решту конструкцій, які не підлягали ремонту, та почали відновлення. Наразі тут ведуться активні будівельні роботи.

"Фахівці вже завершили кладку стін та залили стяжку покрівлі. Згодом підрядник розпочне утеплення та оздоблення фасаду. Паралельно триватимуть роботи щодо монтажу вікон, відновлення систем водопостачання та каналізації", — йдеться у повідомленні.

У КОВА поінформували, що відповідно до проєкту в пошкодженому під'їзді заплановано повністю відремонтувати та оздобити місця загального користування, встановити квартирні двері, виконати внутрішнє опорядження, а також відновити поквартирне індивідуальне опалення.

Що відомо про відбудову Макарівської громади

У Макарівській громаді унаслідок російського вторгнення були пошкоджені понад 3600 об'єктів, з них майже 2800 житлових будинків.

Станом на кінець літа 2023 року на території громади відновили повністю або частково 1721 об'єкт, що був пошкоджений унаслідок бойових дій. Зокрема, відбудували 1317 житлових будинків.

У серпні 2023 року почали відбудову 10 приватних будинків, знищених російськими обстрілами. Відновлення житла фінансує обласна програма.

Також у Макарові триває капремонт пошкодженого будинку на вулиці Проектна, 10. Відбудова відбувається за проєктом Служби відновлення і розвитку інфраструктури у Київській області.

Спецкомісія, створена для перевірки об'єктів відбудови, восени минулого року перевірила ремонт двох житлових 5-поверхівок, пошкоджених унаслідок війни. Після інспекції висловили низку зауважень до виконавця робіт.

В межах підписаного меморандуму з Норвезькою радою у справах біженців розпочались ремонти у двох закладах освіти Макарівської громади. В Андріївській гімназії заплановано ремонт стін та стелі, облаштування санвузла. В Липівському ліцеї мають облаштувати укриття та провести вентиляційну систему. Роботи планують завершити до середини червня цього року.

На початок