На Київщині можуть скасувати тендери на будівництво у двох населених пунктах — Кравченко

На Київщині можуть скасувати тендери на будівництво у двох населених пунктах — Кравченко

На Київщині група "Прозорість та підзвітність" вивчає резонансні закупівлі у Вишневій громаді. Йдеться про дві тендерні закупівлі у Вишневому та селі Крюківщина.

Про це повідомляє пресслужба Київської обласної військової адміністрації із посиланням на очільника КОВА Руслана Кравченка.

Зазначається, що наразі перевіряють процес будівництва протирадіаційного укриття на території ліцею "Лідер" у селі Крюківщина, а також повторний тендер щодо реконструкції старого кінотеатру у Вишневому під приміщення міської ради.

"Неодноразово наголошував, що всі закупівлі мають відповідати вимогам часу. Крім того, щоб уникнути звинувачень у можливій корупції, завищених цінах та можливому неефективному використанні коштів, необхідно активно комунікувати та пояснювати громадськості доцільність тієї чи іншої закупівлі, зважаючи на воєнний стан", — сказав Кравченко.

За його словами, наразі вивчаються всі документи, які стосуються цих закупівель. На найближчому засіданні планують вислухати всі аргументи замовника робіт, а також детальний аналіз від правоохоронних органів.

Кравченко зауважив, що якщо виявлять порушення чи можливе завищення цін, то закупівлі скасують.

Що відомо про перевірки процесу відбудови Київщини

На Київщині створюють Каталог відновлення області, де можна дізнатись про відремонтовані об'єкти за кошти з резервного держбюджету протягом 2022 року. Тоді на ремонт в області виділили понад 700 млн грн.

Також у Київській області створили Спостережну раду з питань відбудови. Її основне завдання — контролювати всі етапи відбудови від планування до завершення проєктів. Працює і робоча група, яка має виявляти корупцію під час відбудови.

Спостерігати за процесом відновлення 18 багатоквартирних будинків на Київщині, які були пошкоджені внаслідок повномасштабного вторгнення Росії і на відбудову яких збирає платформа UNITED24, можна на інтерактивній карті.

У Київській ОВА попередили підрядників, які відбудовують об'єкти UNITED24, що до кінця 2023 року вони мають виправити основну частину недоліків. Інакше з ними розірвуть договори.

Станом на січень цього року Бюро економічної безпеки виявило низку порушень під час тендерних закупівель, які стосуються, зокрема, відновлення житла у Київській області. Загальна сума ризикових закупівель в регіоні складає понад 105 млн гривень. Для того, щоб завадити неефективному використанню бюджетних коштів, організаторам торгів направлені рекомендації — звернути увагу на можливі зловживання.

Минулого року правоохоронці Київщини розслідували 90 кримінальних проваджень за фактами заволодіння бюджетними коштами. Зокрема, йдеться і про відбудову інфраструктурних об'єктів, які пошкодили російські війська під час повномасштабного вторгнення на територію регіону.

Голова КОВА поінформував, що за фактами зловживань під час відновлення зруйнованого внаслідок агресії РФ розслідувалися 43 провадження. З них до суду направлено 10 кримінальних проваджень на загальну суму збитків понад 1,188 млн грн. Понад 437 тис. грн відшкодовані добровільно.

На початок