Ірпінь відвідала делегація із Азербайджану

Ірпінь відвідала делегація із Азербайджану

Ірпінь відвідала делегація із Азербайджану
Ірпінь відвідала делегація із Азербайджану. Фото: Ірпінська міська рада/Telegram

Ірпінь на Київщині відвідала делегація із Азербайджану. Гості, зокрема, долучився до вшанування пам'яті видатної азербайджанської лікарки Заріфи Алієвої у 39-ті роковини з дня її смерті. Також під час зустрічі обговорили деталі спільних проєктів.

Про це повідомляє у Telegram Ірпінський міський голова Олександр Маркушин.

За його словами, ірпінчани разом з Надзвичайним і Повноважним послом Азербайджану в Україні Сеймуром Мардалієвим, Надзвичайним і Повноважним послом України в Азербайджані Юрієм Гусєвим та генеральним директором SOCAR Ukraine Ельчином Мамедовим поклали квіти до пам'ятника Заріфи Алієвої.

У Києві
Діти стоять біля пам'ятника Заріфи Алієвої, Ірпінь, 15 квітня 2024 року. Фото: Ірпінська міська рада/Telegram

Ірпінський міський голова поінформував, що під час зустрічі із іноземцями обговорили поточні та майбутні спільні проєкти з відбудови громади:

  • проінспектували нове укриття в ліцеї "Лінгвіст". Вже незабаром сховище обладнають м'якими меблями та усім необхідним, аби діти мали змогу продовжувати навчання у безпеці
  • перевірили хід робіт по капітальному ремонту Ірпінської центральної міської поліклініки — за два тижні вже буде завершений перший етап.

"Обговорили нові масштабні проєкти з відбудови у співпраці з урядом Азербайджану. Подробиці та перелік об'єктів офіційно оголосимо вже наступної неділі, у 101 річницю з дня народження академіка Заріфи Алієвої — 28 квітня", — сказав Маркушин.

Зазначається, що 28 квітня в Ірпені відбудуться урочисті заходи у парку імені Заріфи Алієвої. Там можна буде дізнатися більше про азербайджанську культуру та почути важливі для Ірпінської громади новини.

Раніше повідомлялося, що в Ірпені розпочали капітальний ремонт міської поліклініки. Кошти з бюджету не витрачатимуться, на ремонтні роботи залучають гроші партнерів — благодійного азербайджанського фонду "Сокар-Благо".

Капітальний ремонт поліклініки передбачає два етапи. Перший — ліквідація наслідків російських обстрілів, ремонт та утеплення покрівлі, пошкодженого росіянами фасаду. Планується заміна утеплення та лагодження вхідних груп. Роботи мають завершити до кінця квітня. Другий етап — будівництво простого укриття, вентиляція, встановлення протипожежної сигналізації.

Що відомо про відновлення Ірпеня після військової агресії РФ

У травні 2023 року стартувало комплексне відновлення пошкоджених війною приватних будинків в Ірпені біля ЖК "Ірпінські Липки". Зокрема, це будинки на перетині вулиці Багірова та Гостомельського шосе. Станом на 1 лютого цього року капітально відремонтували 31 приватний будинок. З нуля будують ще 30 домівок.

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців надало будматеріали для капремонту 35 помешкань і повної відбудови 37 приватних будинків Ірпеня. Загальна сума підтримки близько 450 тис. доларів США

За кошти, зібрані на платформі UNITED24, відбудують 18 житлових будинків у 5 населених пунктах — Ірпені, Бородянці, Гостомелі, селах Бузова та Мила.

У березні минулого року Ірпінь відвідала місія ЄС, щоб перевірити відбудову житлових об'єктів за програмою "Віднови ДІМ", кошти на яку виділив Євросоюз.

Протягом 2022 року в Ірпені повністю відновили 308 багатоповерхових і 120 приватних будинків, які були пошкоджені внаслідок російської військової агресії.

Під час бойових дій навесні 2022 року Ірпінь був зруйнований на 75 відсотків. Понад 10 тисяч людей залишилися без житла. У місті непридатними для проживання визнали 37 багатоквартирних будинків.

На початок