Допомагають меценати: на Київщині протягом двох місяців відновлять два заклади освіти

Допомагають меценати: на Київщині протягом двох місяців відновлять два заклади освіти

Ремонт у закладі освіти на Макарівщині
Ремонт у закладі освіти на Макарівщині. Фото: Вадим Токар/Telegram

У Макарівській громаді на Київщині триває відновлення зруйнованих і пошкоджених російськими військами будинків. Зокрема, за допомогою меценатів відбудовують заклади освіти.

Про це повідомляє у Telegram Макарівський селищний голова Вадим Токар.

Зазначається, що в межах підписаного меморандуму з Норвезькою радою у справах біженців наразі розпочались ремонти ще у двох закладах освіти Макарівської громади.

За словами селищного голови, в Андріївській гімназії заплановано ремонт стін та стелі в коридорах на 1 та 2 поверсі, облаштування санвузла на 2 поверсі та ремонт вхідної групи.

В Липівському ліцеї мають облаштувати укриття, обробити стіни гідрофобними захисними матеріалами та пофарбувати. Також будівельники виконають заливку підлоги та проведуть вентиляційну систему.

"Роботи планують завершити до середини червня цього року", — йдеться у повідомленні.

Що відомо про відбудову Макарівської громади

У Макарівській громаді унаслідок російського вторгнення були пошкоджені понад 3600 об'єктів, з них майже 2800 житлових будинків.

Станом на кінець літа 2023 року на території громади відновили повністю або частково 1721 об'єкт, що був пошкоджений унаслідок бойових дій. Зокрема, відбудували 1317 житлових будинків.

У серпні 2023 року почали відбудову 10 приватних будинків, знищених російськими обстрілами. Відновлення житла фінансує обласна програма.

Також у Макарові триває капремонт пошкодженого будинку на вулиці Проектна, 10. Відбудова відбувається за проєктом Служби відновлення і розвитку інфраструктури у Київській області.

Спецкомісія, створена для перевірки об'єктів відбудови, восени минулого року перевірила ремонт двох житлових 5-поверхівок, пошкоджених унаслідок війни. Після інспекції висловили низку зауважень до виконавця робіт.

На початок