Ще одна школа в Бучі почала отримувати обіди для учнів з фабрики-кухні

Ще одна школа в Бучі почала отримувати обіди для учнів з фабрики-кухні

Фабрика-кухня в Бучі почала готувати обіди для четвертої школи на території громади
Обід для учнів Бучанського ліцею №5 з фабрики-кухні, м. Буча, Київська область, 1 квітня 2024 р. Фото: Бучанська міська рада/Telegram

Фабрика-кухня в Бучі почала забезпечувати шкільними обідами ще один навчальний заклад на території громади. До проєкту здорового харчування долучили учнів Бучанського ліцею №5.

Про це інформує Бучанська міська рада у Telegram.

Наразі фабрика-кухня "ГотуЇмо" постачає харчі для дітей із чотирьох навчальних закладів Бучанської громади. Проєкт запустили 11 березня.

У Бучанській міські раді показали страви для учнів ліцею №5, вперше приготовані за межами шкільної їдальні. У меню на сьогодні, 1 квітня, були сочевичний суп-пюре, гречана каша з чебрецем, рибні котлети, салат із капустою та морквою, бутерброд із сиром, яблуко.

Нині фабрика-кухня готується поставляти харчування до інших навчальних закладів Бучанської громади, тож незабаром усі школярі зможуть спробувати нове меню, зазначили у міській раді.

Раніше місцева влада анонсувала, що у квітні на харчування з фабрики-кухні перейдуть всі школи Бучанської громади. Поступово доставку їжі розширять на заклади освіти Немішаївської та Бородянської громад.

Що відомо про реалізацію реформи шкільного харчування в Бучі

Наприкінці літа 2022 року в Бучі презентували проєкт будівництва нового підприємства "фабрики-кухні". Це була ініціатива першої леді Олени Зеленської з реформи шкільного харчування, яку запланували ще до початку російського вторгнення. Меценатом проєкту став американський бізнесмен Говард Баффет.

Бучанська фабрика кухня готуватиме здорову і корисну їжу для понад 10 тисяч школярів. Приготування їжі в одному місці дозволить зекономити на електроенергії та воді, а також якісно проконтролювати технологічний процес.

Новозбудовану фабрику-кухню в Бучі відкрили у грудні 2023 року. З того часу там тривало навчання персоналу і перевіряли роботу обладнання. Кухарі навчилися готувати 3 тисячі котлет за шість хвилин.

Під час будівництва на харчовому підприємстві встановили генератор, аби виробничі процеси не припинялись під час можливих блекаутів.

У березні 2024 року Бучанська фабрика-кухня "ГотуЇмо" почала доставку харчування у три перші школи громади.

30 березня Бучанську фабрику-кухню відвідала делегація посадовців і міжнародних донорів, які на власні очі побачили технологічні процеси приготування страв для школярів. Серед відвідувачів були перша леді Олена Зеленська, міністр освіти Оксен Лісовий, очільник МОЗ Віктор Ляшко. Як зазначила Олена Зеленська, ініціатори реформи шкільного харчування шукають партнерів, які допоможуть втілити такі ж проєкти в інших громадах.

На початок