Перейти до основного змісту
Після заміни герба на Батьківщині-Матері, наступний етап декомунізації комплексу — демонтаж горельєфа "Курська битва"

Після заміни герба на Батьківщині-Матері, наступний етап декомунізації комплексу — демонтаж горельєфа "Курська битва"

Демонтаж горельєфа "Курська битва" анонсували музейники
Нацмузей історії України у Другій світовій війні демонтує горельєф "Курська битва". Фото: Facebook/Нацмузей історії України у Другій світовій війні

Національний музей історії України у Другій світовій війні анонсував демонтаж горельєфа "Курська битва", який є наочним символом більшовицької пропаганди в монументальному мистецтві.

Про це поінформували у Нацмузеї історії України у Другій світовій війні.

Зазначається, що торішня активна дискусія щодо майбуття монумента "Батьківщина-мати" і заміни радянських символів на український тризуб - знак Княжої Держави Володимира Великого, стала першим етапом реновації всього меморіального комплексу.

"Наявний виставковий простір має позбутися радянського наративу, який десятки років пропагував міф "великої вітчизняної війни". Уже розпочався процес перебудови архітектури виставкових площ", — йдеться у повідомленні.

Наочний символ більшовицької пропаганди в монументальному мистецтві горельєф "Курська битва" буде демонтований і стане частиною музейної фондової колекції.

Раніше у Національний музей історії України в Другій світовій війні, що у Києві, планує повністю трансформувати меморіальний комплекс. Змінять назву установи, приберуть усі згадки про радянщину і відкриють нові експозиційні площі. До реконструкції меморіального комплексу залучатимуть благодійників.

1 серпня 2023 року у Києві з монумента "Батьківщина-мати" зняли герб колишнього СРСР. У Мінкульті стверджують, що заміна комуністичного символу на Тризуб завершиться вчасно — до Дня Незалежності України, як і планувалося. Водночас МКІП вивчає ідею перейменування монумента.

Загалом у Києві демонтували понад 60 пам'ятних об'єктів, які пов'язані з історією та культурою РФ або СРСР.

Топ дня

Вибір редакції

На початок