На Київщині відбудовують три мости на трасі Київ — Іванків — Овруч

На Київщині відбудовують три мости на трасі Київ — Іванків — Овруч

До кінця року на Київщині відбудують ще три мости на автодорозі Київ — Іванків — Овруч
Один з мостів на автошляху Київ — Іванків — Овруч, березень 2024 р. Фото: Служба відновлення і розвитку інфраструктури у Київській області/Facebook

На Київщині відновлюють три мости на автодорозі Київ — Іванків — Овруч, які були зруйновані на початку повномасштабного російського вторгнення. Роботи планують завершити до кінця року.

Про це інформує у Facebook Служба відновлення і розвитку інфраструктури у Київській області.

Мова про відновлення:

  • мосту через річку Ірпінь завдовжки 156 метрів;
  • мостового переходу через річку Здвиж протяжністю 132 метри;
  • найдовшого мостового переходу протяжністю 334 метри через річку Тетерів.

Відбудову трьох мостів почали восени 2022 року, однак швидкому відновленню завадив паводок на річках, а також складнощі з поставками необхідних матеріалів з Європи.

Нині роботи на кожному з об'єктів — на різній стадії готовності. Кожен із мостів має важливе значення для стабільного транспортного сполучення в регіоні.

На час ремонту біля кожного моста функціонують тимчасові переправи чи об'їзні дороги, які забезпечують проїзд через водойму.

Як повідомляли у Київській ОВА, що через бойові дії на Київщині у 2022 році був пошкоджений 21 міст на автодорогах місцевого значення. Частину з них капітально відремонтували у 2023 році.

Що відомо про відбудову мостів після деокупації Київщини

Після звільнення Київщини від російських військ 11 квітня 2022 року через річку Ірпінь в Романівці запрацював тимчасовий насипний міст, що з'єднує Ірпінь, Бучу, Гостомель та Ворзель з Києвом. Його звели за 5 днів.

Улітку 2022 року відновили рух залізничним мостом через річку Ірпінь, а в Макарові відремонтували міст через річку Здвиж. Він був пошкоджений російськими військовими внаслідок прямого влучання снарядів.

Восени 2022 року почали відновлювати міст річку Трубіж. Також відбудували міст у Стоянці, пошкоджений під час наступу росіян.

У травні 2023 року відкрили відбудований міст через річку Таль на автотрасі Київ–Іванків–Овруч. Його росіяни підірвали, коли відступали з Київської області.

У червні 2023 року відновили міст через річку Ірпінь, який зруйнувала російська армія в перші дні повномасштабного вторгнення в Україну. Тоді росіяни завдали удару по мосту, що ускладнило евакуацію цивільних. Люди у крижаній воді переходили річку.

Зруйнований військами РФ Романівський міст через річку Ірпінь стане частиною меморіалу.

У листопаді 2023 року завершився капремонт мосту через річку Трубіж, який росіяни зруйнували навесні 2022 року. Міст з'єднує села Залісся і Заворичі в Броварському районі.

У січні 2024 року в Київській області відновили 2 мости, пошкоджені внаслідок збройної агресії Росії: на автодорозі Перемога – Баришівка і на дорозі Корніївка – Недра – Згурівка – Березань.

На початок