Катували і вбили жителя Київщини: до суду скерували справу проти російського командира і двох його підлеглих

Катували і вбили жителя Київщини: до суду скерували справу проти російського командира і двох його підлеглих

Командира РФ і двох його підлеглих судитимуть за порушення законів і звичаїв війни
Командир РФ і двоє його підлеглих, яких судитимуть за порушення законів і звичаїв війни. Фото: ОГПУ/Telegram

Прокурори Київської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно командира розвідвзводу 104 десантно-штурмового полку 76 десантно-штурмової дивізії збройних сил РФ і двох його підлеглих за фактами порушення законів та звичаїв війни.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

Під час розслідування правоохоронці встановили, що у березні 2022 року обвинувачені приїхали на блокпост між окупованими селами Забуччя, Дмитрівка та Михайлівка Бучанського району Київської області. Російські військові затримали місцевого жителя, а командир розвідвзводу виявив у нього в телефоні фото коктейлів молотова та матеріалів для споруд блокпостів.

"Беззбройний чоловік доводив окупантам, що він цивільний і не несе для них жодної загрози. Попри це його затримали, помістили у бронеавтомобіль і вивезли до лісопосадки", — йдеться у повідомленні.

За наказом командира розвідвзводу, двоє його підлеглих допитували затриманого на предмет приналежності до Збройних Сил України. Його били та імітували страту, здійснюючи постріли поряд із головою. Після тортур російські військовослужбовці, за наказом свого керівника, вбили цивільного чоловіка і залишили тіло у лісопосадці.

У червні 2023 року указом Путіна командиру розвідвзводу присвоєно звання героя РФ.

Причетність обвинувачених до злочину підтвердив їхній співслужбовець, якого українські військові взяли у полон під Херсоном.

Командира РФ і двох його підлеглих судитимуть за статтямич. 1 ст. 28, ч. 1, 2 ст. 438 КК України про жорстоке поводження з військовополоненими або цивільним населенням, поєднане з умисним вбивством. Санкція передбачає від 10 до 15 років позбавлення волі або довічне ув'язнення.

У жовтня 2023 року в СБУ повідомили, що ідентифікувати російського командира та двох його підлеглих, які причетні до катувань і вбивств цивільних під час окупації Київської області. Йдеться про лейтенанта Нурсултана Муссагалеєва — командира розвідувального взводу 104-го десантно-штурмового полку 76-ї десантно-штурмової дивізії ЗС РФ (м. Псков), заступника командира взводу старшого сержанта Олексія Колеснікова та командир 2-го відділення підрозділу сержанта Олександра Вісєлкова.

Що відомо про розслідування злочинів російських військ в Україні

У вересні 2023 року стало відомо, що слідчі Національної поліції розпочали 95 284 кримінальних провадження за фактами вчинення на території України злочинів військовослужбовцями армії РФ та їхніми пособниками від початку повномасштабного вторгнення Росії.

Протягом 2022 року правоохоронцям вдалося ідентифікувати 91 російського військового, які чинили воєнні злочини на території Бучанської громади на Київщині. Загалом у цьому районі задокументовані понад 9 тисяч воєнних злочинів, скоєних солдатами РФ.

Станом на 3 серпня 2023 року Міністерство внутрішніх справ внесло до інформаційної підсистеми "Воєнний злочинець" відомості про 232 131 особу, з них 197 857 — це російські військові.

15 липня генпрокурор України Андрій Костін повідомив, що українські суди винесли вироки 53 військовим РФ за скоєні воєнні злочини.

Допомагати українським прокурорам розслідувати безпрецедентну кількість російських воєнних злочинів в Україні будуть Міністерство юстиції США та ФБР.

Воєнні злочини РФ в Україні вивчають і громадські організації. Вони документують їх та збирають свідчення для трибуналу.

Від початку повномасштабного вторгнення прокурори Київщини розслідують понад 23 тисяч порушень законів та звичаїв війни.

На початок