ВЛК у Києві працює з порушеннями: очільник МОЗ Ляшко анонсував кадрові рішення

ВЛК у Києві працює з порушеннями: очільник МОЗ Ляшко анонсував кадрові рішення

ВЛК у Києві працює з порушеннями: очільник МОЗ Ляшко анонсував кадрові рішення
Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. Telegram/Олена Зеленська

Військово-лікарські комісії (ВЛК) в столиці порушують терміни закриття медичних записів, працюють неповний робочий день, а електронні черги взагалі відсутні. Попереду — управлінські рішення.

Про це заявив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко в ефірі телемарафону "Єдині новини".

Посадовець заявив, що ВЛК затягували терміни проведення медичних комісій.

"Коли людина приходить на медичний огляд для проходження ВЛК, в електронній системі охорони здоров'я відкривається відповідний медичний запис, який повинен бути закритий. Нормативне регулювання цього закриття 4 дні. За січень ми мали 83% завершених випадків, за лютий вже маємо 92%. Водночас є регіони, які вибиваються із загальної статистики. Київ – це типовий приклад", — зазначив Ляшко.

Одна з головних проблем роботи ВЛК у Києві — медичні працівники комісії все ще працюють в центрах комплектування. Тож, людей направляють на проведення аналізів у інші медзаклади.

"Військовозобов'язаний ходить по всіх закладах охорони здоров'я, потім знову повертається. Такого не повинно бути. Повинен бути чітко закріплений заклад, у якому повністю закривається весь комплекс цих досліджень", — розповів Віктор Ляшко.

До того ж, стверджує урядовець, працівники військово-лікарських комісій працюють неповний робочий день, а електронні черги — відсутні.

"Комісії можуть працювати, наприклад, до 14:00, а потім з якоїсь причини закриваються і не проводять медогляди", — наголошує Ляшко.

Робоча група МОЗ, яка проводитиме перевірки ВЛК, на першому етапі зосередиться на розв'язанні організаційних питань, а потім Віктор Ляшко обіцяє розібратися окремо по кожній скарзі, які надходили на "гарячу лінію" Міністерства охорони здоров'я.

Раніше Ляшко повідомив, що у Києві створять робочі групи для перевірки військово-лікарських комісій через збільшення скарг. Більшість з них стосуються "дуже базових речей", які можна оперативно виправити. Наприклад, недотримання електронної черги, відсутність умов для комфортного проходження ВЛК та неоптимізовані маршрути.

На початок