У Києві та області продовжуватиме підвищуватися рівень води у річках — Укргідрометцентр

У Києві та області продовжуватиме підвищуватися рівень води у річках — Укргідрометцентр

У Києві та області продовжуватиме підвищуватися рівень води у річках — Укргідрометцентр
Річка Дніпро. Фото: КМВА/Telegram

На Київщині та у столиці продовжуватиме підвищуватися рівень води у річках Дніпро та Прип'ять.

Про це повідомляє у Telegram Укргідрометцентр.

"5-7 березня на пригирловій ділянці Прип'яті (зона ЧАЕС) продовжуватиметься поступове підвищення рівнів води з подальшим затопленням заплави у Київській області (І рівень небезпеки — жовтий)", — йдеться у повідомленні.

Синоптики поінформували, що також 5-7 березня, внаслідок скидів води з Київського водосховища, на річці Дніпро у столиці та Бориспільському районі можливі різкі коливання рівнів води. Утримуватимуться відмітки початкового затоплення заплав та понижених прирічкових територій (І рівень небезпеки — жовтий).

Напередодні директор Департаменту муніципальної безпеки Київської міської державної адміністрації Роман Ткачук повідомляв, що аварійних підтоплень у місті наразі немає. Чергові рятувальні служби не фіксують ніяких аварійних ситуацій пов'язаних із підвищенням рівня води у річці Дніпро. Розпочалося підтоплення пляжів, заплавних територій та островів. В разі погіршення ситуації населення буде заздалегідь повідомлено. Рятувальники за потреби надаватимуть жителям допомогу.

1 березня повідомлялося, що внаслідок збільшення скидів води з Київського водосховища через пропуск весняного водопілля на річці Дніпро, в межах столиці підвищився рівень води. Вона прибула приблизно на 6 см за добу, з початковим затопленням заплави. Рівень води р. Дніпро у Києві біля моста "Метро" становив 92,67 м за Балтійською системою висот.

В Укргідрометцентрі попереджали, що з 1 по 5 березня вода у річці Дніпро короткочасно може сягнути відміток початкового затоплення заплав та понижених прирічкових територій в Києві та Бориспільському районі. Коливання можливі через скиди води з Київського водосховища.

Крім того, протягом 1-5 березня на пригирловій ділянці Прип'яті (зона ЧАЕС) продовжуватиметься поступове підвищення рівня води із затопленням заплави у Київській області.

На початок