Виділили земельну ділянку: на Київщині до кінця року планують відкрити модульний реабілітаційний центр

Виділили земельну ділянку: на Київщині до кінця року планують відкрити модульний реабілітаційний центр

Виділили земельну ділянку: на Київщині до кінця року планують відкрити модульний реабілітаційний центр
Ділянка, де зведуть реабілітаційний центр. Фото: Анатолій Федорук/Telegram

У Бучанській громаді на Київщині цьогоріч з'явиться новий модульний реабілітаційний центр. Наразі американські партнери оглянули ділянку, де зводитимуть лікарню.

Про це у Telegram повідомляє Бучанський міський голова Анатолій Федорук.

Зазначається, що сьогодні відбулася виїздна нарада з американськими партнерами з Ukraine Focus на чолі з Броком Бірманом, який є координатором проєкту. Локацію вже визначили й, таким чином, розширяться можливості КНП "Центр ментального здоров'я" на території Бучанської громади.

"Новий реабілітаційний центр підсилить наявний заклад у Ворзелі. Зараз там хащі, але разом з Київською обласною військовою адміністрацією та Київською обласною радою будемо приводити локацію до ладу. Медичне завдання вже розроблено: центр буде більш ефективно і комплексно реабілітувати військових та цивільних, які того потребують", — сказав Федорук.

Витратну частину зі створення реабілітаційного центру бере на себе американська сторона. Лікарню обладнають за європейськими та американськими стандартами і вона буде розрахована на 100-120 ліжок. Реалізувати проєкт якнайшвидше дозволить модульна система побудови.

До Бучі завезуть готові на 80% частини будівлі, які об'єднуватимуть у загальну споруду вже на місці. Місцева влада має забезпечити інженерні комунікації та зробити благоустрій території.

Раніше в Бучі шукали лікарів для роботи в новому реабілітаційному відділенні. Його планували при місцевому консультативно-діагностичному центрі. Там надаватимуть послуги ветеранам та іншим пацієнтам після перенесених хвороб.

Також у Бучі Київської області за підтримки благодійників облаштовують центр реабілітації дітей з інвалідністю. Нині у приміщенні триває ремонт.

Що відомо про реабілітацію військових у Києві та області

У Києві 38 комунальних медичних закладів підписали договір із Нацслужбою здоров'я України щодо надання послуг реабілітації дорослим і дітям. Місто продовжує реалізовувати проєкти реабілітації та реінтеграції ветеранів. У цьому допомагає досвід ізраїльської організації Brothers for Life.

У столиці презентували модель відновлення психічного здоров'я для потерпілих під час війни. Також запровадили пілотний проєкт із соціальної реабілітації військових під час лікування в медзакладах.

У Києві замість старого приміщення ЖЕКу створять центр комплексної реабілітації для дітей та молоді з інвалідністю. Мета проєкту — зробити послуги реабілітації доступними, аби мешканці могли отримувати їх у районі за місцем свого проживання.

У Міністерстві охорони здоров'я мають намір продовжити реконструкцію Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни на Київщині. У планах — ремонт і оснащення двох із чотирьох корпусів установи, де лікують поранених військових.

У Київському обласному центрі реабілітаційної медицини відкрили нове інноваційне відділення. Там щороку безоплатну реабілітацію зможуть пройти понад 600 військовослужбовців.

Ще на Київщині реалізують пілотний проєкт з надання безоплатної стоматологічної допомоги військовослужбовцям. Також в області хочуть комплексно супроводжувати поранених військових та їх родини під час лікування.

На початок