Роботи йдуть за графіком: Кличко розповів, коли відремонтують закриті станції метро

Роботи йдуть за графіком: Кличко розповів, коли відремонтують закриті станції метро

Аварійні станції метро у Києві
Тунель на ст.м. Демівська київського метро. Фото: Анна Самара/Суспільне

Ремонтні роботи на ділянці між станціями метро "Деміївська" і "Либідська" відбуваються за графіком. Повністю відновити рух поїздів на "синій" гілці київського метрополітену планують до кінця літа цього року.

Про це столичний голова Віталій Кличко сказав в ефірі телеканалу "Київ".

За його словами, нині ще триває експертне дослідження причин аварії на цій ділянці метро. Остаточні висновки будуть протягом найближчого місяця після розробки котловану і обстеження тунелю ззовні.

"Експерти говорять, що були помилкові проектні рішення і неякісні будівельно-монтажні роботи зі спорудженням конструкції тунелю на цій ділянці", — сказав Кличко.

Він додав, що, за попередніми розрахунками, ремонтні роботи на станціях "синьої" гілки метро будуть завершенні до кінця літа.

Що відомо про ремонт тунелю київського метро

8 грудня 2023 року в Києві закрили кілька станції метро у зв'язку з терміновим ремонтом на перегінному тунелі між станціями "Деміївська" та "Либідська". Поїзди їздять від станції "Героїв Дніпра" до станції "Либідська".

Попередньо причиною назвали розгерметизацію тунелю та появу тріщин в стінах. Київська міська прокуратура розпочала досудове розслідування через підтоплення підземки.

9 грудня Державна комісія ТЕБ та НС дозволила використовувати як укриття станції та вестибюлі закритої гілки столичного метро. Відповідним відомствам доручили додатково перевірити безпеку таких укриттів.

Із 8 грудня минулого року від станції метро "Теремки" до станції "Либідська" курсує наземний транспорт, що дублює маршрути закритих станцій підземки.

Із 12 грудня змінюються два маршрути громадського транспорту між станціями метро "Либідська" та "Деміївська". Це автобус №2-М та тролейбус №12. Із 13 грудня, від станції метро "Либідська" до станції метро "Деміївська" організували рух тимчасового автобусного маршруту № 60.

Також від 13 грудня в метро запрацював "човниковий" рух між станціями "Теремки" та "Деміївська". 14 грудня Київрада проголосувала за те, щоб пасажири метро не переплачували за вимушену пересадку через закриті станції підземки. З 18 грудня запровадили механізм компенсації "зайвих" поїздок.

На початок