Як у Києві відзначатимуть Масницю

Як у Києві відзначатимуть Масницю

Як у Києві відзначатимуть Масницю
Святкування Масниці. Фото: ВДНГ

"Зимова Країна" у Національному комплексі "Експоцентр України" (ВДНГ) у Києві традиційно завершиться дводенною Масницею. Цьогоріч святкові вихідні припадають на 16 та 17 березня. Гості зможуть послухати веснянки, побачити відтворення обрядів, скуштувати страви національної кухні та взяти участь у тематичних майстер-класах.

Про це повідомила пресслужба Національного комплексу "Експоцентр України".

"Ми продовжуємо розкривати тему українських традицій. На Масниці акцентуємо саме на прощанні із зимою й відповідно обрядах, що його супроводжували. Для нас важливо популяризувати традиції, адже відтворюючи їх сьогодні, ми зберігаємо їх для майбутніх поколінь", — сказав генеральний директор НК "Експоцентр України" Євген Мушкін.

За його словами, спеціально до Масниці територію комплексу прикрасять традиційними для української культури декораціями з сіна. Доповнюватимуть їх різнобарвні стрічки, що символізують настання весни. На центральній площі розміститься невеличка сцена, де протягом двох днів відбуватимуться виступи народних гуртів та колективів.

київв
Дитина на скульптурі із соломи. Фото: ВДНГ

"Щогодини з 12:00 до 18:00 тут показуватимуть виставу "Ой на Масницю!", що розповідатиме про історію свята й познайомить гостей з притаманними йому традиціями та обрядами", — йдеться у повідомленні.

У суботу, 16 березня, на заході виступатимуть народний фольклорний ансамбль "Громиця", гурти "Шум'я" та "ДваТри". У неділю, 17 березня, відбудуться виступи гуртів "ГуляйГород", SoloMia та дитячого фольклорного ансамблю "Зернятко". Ще одне доповнення свята — ходулісти, що протягом двох днів зустрічатимуть гостей. А кульмінацією традиційно стане вогняне шоу зі спалюванням опудала зими у фіналі.

київв
Спалення опудала зими. Фото: ВДНГ

Усі активності відбуватимуться на центральній площі Експоцентру. Там же розміститься бар вареників, а також фуд-корт із різними стравами: від бограча до грилю. Поруч працюватиме зона майстер-класів.

Святкування відбуватиметься із 12:00 до 21:00 за адресою: проспект Академіка Глушкова, 1. Вхід вільний.

Що відомо про Масницю

У свята немає фіксованої дати — воно починається за 56 днів до Великодня і відзначається тиждень напередодні Великого постуГоловний тривалий піст в християнських конфесіях — православ'ї, католицизмі тощо, мета якого полягає у приготуванні до святкування Великодня. Великдень 2024 року буде 5 травня, отже, Масниця розпочнеться 11 березня і триватиме до 17 березня.

На Гуцульщині це свято називали Пущення, на Львівщині — Запусти, а центральна Україна проходила цей тиждень під знаком Колодія. Є основні чотири вектори: прощання з гулянням, забавами, масними стравами і піст. Піст — це, перш за все, духовне обмеження себе в розвагах, — пояснює етнографиня Галина Олійник.

На початок