У Києві оцифрують об'єкти культурної спадщини

У Києві оцифрують об'єкти культурної спадщини

У Києві оцифрують об'єкти культурної спадщини
Софія Київська. УНІАН

Громадська організація "Україна Інкогніта" допоможе оцифрувати об'єкти культурної спадщини Києва. Наразі міська влада підписала відповідний меморандум про співпрацю.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації.

Зазначається, що ГО "Україна Інкогніта" збирає дані про історичні пам'ятки України вже не перший рік. Нині вони готові взяти на себе оцифрування об'єктів культурної спадщини на території Києва.

"Тобто ми матимемо цифрові копії — тривимірні моделі об'єктів наших пам'яток. В умовах війни, коли ворог руйнує цивільну інфраструктуру, нерідко під обстріли потрапляють і пам'ятки нашої історії та архітектури. Така співпраця допоможе нам, як мінімум, не втратити зруйноване", — сказала директорка Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марина Соловйова.

За її словами, також таке оцифрування розширить можливості розвитку туристичного потенціалу столиці. Наприклад, завдяки збереженим численним цифровим даним ведуться роботи з відновлення Собору Паризької Богоматері після пожежі навесні 2019 року. На основі цих даних вирішуються питання від великих будівельних задач до оздоблення інтер'єру дрібними елементами.

Раніше у Міністерстві культури та інформаційної політики повідомили, що у заповіднику "Києво-Печерська Лавра" оцифрують близько 15 тисяч культурних об'єктів, з яких близько 2,5 тисячі — це документи. Заповідник стане стартовим майданчиком в Україні у пілотному проєкті з цифрового збереження компанії Digital Transitions.

Першочергово оцифрують частину площинного живопису, ікони лаврської іконописної майстерні, різьблені дерев'яні кліше, гравюри та велику кількість унікальних рукописних план-креслень, які є в одному примірнику і датуються 17-19 століттями.

На початку січня цього року у МКІП поінформували, що з початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну понад 850 пам'яток зазнали руйнувань. Є такі об'єкти, які потрібно терміново консервувати й проводити аварійні роботи, щоб зберегти. Також у деяких пам'ятках можна провести відновлення, якщо ідеться про незначні руйнування: вибиті вікна, двері тощо.

На початок