У Бучанській громаді тестували нову машину для розмінування територій

У Бучанській громаді тестували нову машину для розмінування територій

У Бучанській громаді випробували нову машину на базі трактора для розмінування територій
Розмінувальна машина, Київська область, 22 лютого 2024 р. Фото: Бучанська міська рада/Telegram

На полігоні в Бучанській громаді на Київщині пройшли випробування безпілотної машини для розмінування. Тестування провели з використанням справжньої міни. Машина після вибуху вціліла.

Про це інформує Бучанська міська рада у Telegram.

Машина для розмінування – українського виробництва. Це вже третя модель, яка є результатом спільної роботи компанії E Farm Pro та сумських виробників сільськогосподарської техніки — заводу Кобзаренка. У процесі випробувань машина підняла протитанкову міну, заглиблену на 20 см у землю. Міна вибухнула, не пошкодивши саму техніку. Машина на дистанційному керуванні, тож "кермувальнику" нічого не загрожувало. "Нова техніка зроблена на базі трактора, але з допрацюваннями, встановлене радіокерування. Також є можливість працювати по навігації", – зазначив інженер-конструктор заводу Кобзаренка Вадим Нестеренко.

Станом на середину червня 2023 року у Київській області піротехнічні служби знешкодили майже 210 тисяч вибухонебезпечних предметів. Також минулого року були визначені понад 17 тисяч гектарів території, де ще необхідна ліквідація боєприпасів. За різними оцінками, на повне розмінування регіону знадобиться від 30 до 70 років.

Для розмінування сільськогосподарських земель Київщини вивчатимуть досвід Хорватії. У КОВА зазначила, що, станом на листопад 2023 року, першочергового розмінування потребують понад 10 тисяч га земель сільгосппризначення. Для цього потрібна належна кількість фахівців і розмінувальна техніка.

На кінець 2022 року основні роботи з розмінування доріг, населених пунктів завершилися. Усього з початку робіт піротехніки ДСНС очистили 21670 га території.

На початок