Столичні парки і сквери готують до весни

Столичні парки і сквери готують до весни

У київських парках і скверах почали весняне прибирання
Парк у Києві. Фото: КП УЗН Подільського району/Facebook

Озеленювачі Києва почали підготовку парків і скверів міста до весняно-літнього сезону. Комунальники обрізають засохлі гілки, формують кущі і прибирають клумби. Водночас цьогоріч у столичних парках не висаджуватимуть дерев ґінкго, подарованих меценатами.

Про це інформує комунальне об'єднання "Київзеленбуд".

На першому етапі озеленювачі обрізають засохлі верхівки декоративних злаків. Це потрібно, щоб новому листю та суцвіттю було куди розвиватись і рости, пояснила майстриня дільниці КП УЗН Шевченківського району Ірина Мороз.

За її словами, формувати кущі потрібно також у гортензій, троянд, бирючини, таволги, будлеї, дерену, форзиції та інших квітів.

"Все для того, аби уже за кілька тижнів гості та жителі столиці могли милуватися різнобарв'ям рослин у наших міських парках", – додає Ірина Мороз.

Як зауважили в "Київзеленбуді" за кілька тижнів у столиці буятимуть зеленню і цвітом 128 парків та 655 скверів.

Озеленювачі нагадали, що минулого року Київ отримав від меценатів 30 тисяч насінин унікального дерева ґінкго. Воно належить до найдавніших і найстійкіших видів: дерево не вразливе до забруднення повітря, хвороб, комах, грибків, вогню і навіть радіації.

"Зеленбудівці" торік висадили насінини ґінкго у своїх оранжереях. Вони проросли, утворивши тоненькі пагони. Але саджанці ґінкго будуть готові до посадки у парках і скверах Києва через кілька років, пояснив директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександр Возний.

Раніше в "Київзеленбуді" повідомляли, що цієї весни в центрі столиці розквітнуть понад 115 тисяч тюльпанів, які подарувало Королівство Нідерланди.

На початок