Побиття студентів на Євромайдані: ДБР повідомило ще одну підозру Сівковичу — заступнику секретаря РНБО часів Януковича

Побиття студентів на Євромайдані: ДБР повідомило ще одну підозру Сівковичу — заступнику секретаря РНБО часів Януковича

ДБР повідомило ще одну підозру Сівковичу — заступнику секретаря РНБО часів Януковича
Заступник секретаря РНБО часів Януковича Володимир Сівкович . Фото: ДБР

Працівники Державного бюро розслідувань (ДБР) повідомили про підозру у державній зраді колишньому заступнику секретаря Ради національної безпеки та оборони Володимиру Сівковичу. Він в інтересах РФ влаштував провокацію із побиття учасників "Студентського Майдану" 30 листопада 2013 року.

Про це інформує ДБР.

Зазначається, що Сівкович був завербований Росією ще наприкінці дев'яностих, коли був кадровим офіцером КДБ СРСР та ФСБ. Посадовець виконував завдання вищого політичного керівництва країни-агресора щодо недопущення євроатлантичної інтеграції України.

"Задокументовано, що у жовтні 2013 року він зустрічався з секретарем Ради Безпеки російської федерації Николаєм Патрушевим у межах консультацій делегацій РНБО двох країн в Одесі. На цьому заході зрадник отримав вказівки щодо подальшої підривної діяльності проти України та придушення потенційних протестних акцій через відмову України від асоціації з ЄС", — йдеться у повідомленні ДБР.

Після початку студентських протестів на Майдані Незалежності, заступник Секретаря РНБО почав втілювати плани РФ. У ніч з 29 на 30 листопада 2013 року він особисто контролював з кабінету начальника Київської міліції організований ним розгін та побиття студентів.

Тоді правоохоронці побили 55 учасників мирного зібрання на Майдані Незалежності в Києві, більш ніж 300 учасників були змушені тікати з середмістя столиці й переховуватись в приміщені Михайлівського собору.

"Ці події призвели до суспільно-політичної кризи, масових протестів проти чинного на той час політичного керівництва держави", — наголошують у бюро.

І додають, що це призвело до посилення сепаратизму в окремих регіонах України та потім використано РФ у веденні підривної діяльності проти нашої держави.

"Своїми діями Сівкович завдав шкоди суверенітету, територіальній цілісності та недоторканості, обороноздатності, державній та економічній безпеці України, створено виключні передумови для здійснення РФ активних дій щодо окупації території частини території України", — йдеться у повідомленні ДБР.

Дії Сівковича кваліфіковані за ч. 1 ст. 111Державна зрада Кримінального кодексу України. Йому загрожує до 15 років позбавлення волі.

Нині Сівкович переховується у Росії та є одним з очільників антиукраїнського руху, створеного спецслужбами РФ. Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.

Які ще кримінальні справи, порушені проти Сівковича

У липні 202 року працівники ДБР повідомили про підозру у державній зраді колишньому заступнику секретаря Ради нацбезпеки й оборони часів Януковича Володимиру Сівковичу та трьом співробітникам ФСБ за шпигунство. Слідство встановило, що 5-а служба ФСБ РФ утворила злочинну організацію для проведення розвідувально-підривної діяльності проти України.

У грудні 2022 року у ДБР повідомили, що завершили розслідування і скерували обвинувальний акт до суду. Слідство встановило, що через вказівки колишнього заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Володимира Сівковича, у ніч з 29 на 30 листопада 2013 року начальник головного управління столичної міліції дав наказ до насильного розгону мирної акції протесту – "Студентського Майдану" в центрі Києва.

На початок