Ексзаступника секретаря РНБО Сівковича судитимуть за розгон студентів під час Майдану

Ексзаступника секретаря РНБО Сівковича судитимуть за розгон студентів під час Майдану

Ексзаступника секретаря РНБО Сівковича судитимуть за розгон студентів під час Майдану
Володимир Сівкович. Фото: Уніан

Слідство встановило, що через вказівки колишнього заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони Володимира Сівковича, у ніч з 29 на 30 листопада 2013 року начальник головного управління столичної міліції дав наказ до насильного розгону мирної акції протесту – "Студентського Майдану" в центрі Києва. Про це повідомляє пресслужба Державного бюро розслідувань.

"До суду скеровано обвинувальний акт відносно колишнього заступника Секретаря РНБО України за організацію розгону "студентського Майдану". Через його вказівки у ніч з 29 на 30 листопада 2013 року начальник головного управління столичної міліції дав наказ до насильного розгону мирної акції протесту – студентського Майдану в центрі Києва. Дії обвинуваченого кваліфіковано за ч. 3 ст. 27, ст. 340, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 365 Кримінального кодексу України", — йдеться у повідомленні ДБР.

Читайте також: "Війна почалась на Майдані": спогади учасниці Революції Гідності Ірини Ковалевської

Також у Бюро повідомили, що Володимир Сівкович — колишній працівник КДБ СРСР.

"За завданням своїх кураторів пішов працювати до органів державної влади України. З часом Володимир Сивкович став заступником Секретаря РНБОУ та отримав до дня Незалежності України у 2013 році військове звання генерал-майора запасу. Вже через три місяці за його безпосередньої участі відбулася організація побиття учасників однієї з перших акцій протесту молоді за євроінтеграційний курс нашої держави. Наразі він є одним з очільників антиукраїнського руху, створеного спецслужбами РФ", — додали у Бюро.

Слідчий суддя ухвалив щодо Сівковича запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Наразі Сівкович втік і переховується у РФ.

Справи Майдану: усі останні новини

Що відомо

  • Сукупно у всіх містах України розслідується більше ніж 4,7 тис. злочинів проти учасників Революції Гідності.
  • Європейський суд з прав людини 21 січня 2021 року виніс рішення стосовно кількох справ щодо подій Революції гідності та визнав порушення прав та насильство щодо учасників протестів.
На початок