В одній зі шкіл Бучанської громади за кошти благодійників облаштовують укриття

В одній зі шкіл Бучанської громади за кошти благодійників облаштовують укриття

У Блиставицькій школі №6 встановлюють наземне укриття за кошти італійського фонду CESVI
Наземне укриття для школи в с. Блиставиця, Київська область, 19 лютого 2024 р. Фото: Бучанська міська рада/Telegram

У Блиставицькій школі №6 встановлюють наземне укриття для дітей та педагогів. Кошти на споруду виділила благодійна організація з Італії.

Про це інформує Бучанська міська рада у Telegram.

Нині під час повітряних тривог школярі спускаються в укриття дитячого садочка. Незабаром вони матимуть власну захисну споруду, що зможе прийняти близько тисячі учнів і вчителів.

Будівництво фінансує італійський благодійний фонд CESVI. Він уже неодноразово допомагав Бучанській громаді. За сприяння італійців змонтували укриття у Ворзельському дитсадку "Берізка" та в Бабинецькій школі №13. Крім того, фонд CESVI відновив дитячий садок "Веселка" в Гаврилівці Бучанської громади.

Що відомо про укриття на Київщині

В освітніх закладах Київщини діють понад 1,2 тис. об'єктів цивільного захисту. 3% шкіл на території області навчають дітей дистанційно через відсутність сховищ. У Київській ОВА пообіцяли вирішити цю проблему упродовж року.

Процес облаштування укриттів у закладах освіти триває. Наразі їх будують у 18-ти школах та дитсадках. У сховищах 26-ти закладів освіти тривають капремонти.

Зокрема, в Узині зводять нове протирадіаційне укриття для учнів ліцею "Успіх". Сховище буде подвійного призначення і розраховане на одночасне перебування 500 людей.

В Українці на території Академічного ліцею № 1 з'явилося укриття, яке за відсутності тривог слугуватиме як спортзал.

В Юрівському ліцеї Гатнянської громади відкрили укриття, яке вміщує 700 людей одночасно. Тут навчаються 365 дітей — переважно з сіл Юрівка та Віта-Поштова.

У лютому 2024 року завершили будівництво укриття у Гоголівському ліцеї. Його створили з урахуванням інклюзивної доступності. Сховище може прийняти понад 700 людей.

Київська обласна військова адміністрація запустила чат-бот "Київщина безпечна". За його допомогою можна дізнатися повну інформацію про укриття та "пункти незламності".

На початок