Брав гроші за оформлення відпусток підлеглих: викрили посадовця однієї з військових частин на Київщині

Брав гроші за оформлення відпусток підлеглих: викрили посадовця однієї з військових частин на Київщині

На Київщині посадовця однієї з військових частин запідозрили в хабарництві
Оголошення підозри посадовцю військової частини, Київщина, 15 лютого 2024 р. Фото: Державне бюро розслідувань

На Київщині посадовця однієї з військових частин підозрюють у систематичних поборах із підлеглих. Він вимагав гроші з військових за "сприяння" в оформленні матеріальної допомоги та відпусток. Чоловікові повідомили про підозру у скоєнні злочину.

Про це інформує пресслужба Державного бюро розслідувань.

За даними слідства, начальник одного з підрозділів військової частини з Київщини пропонував платну "допомогу" у вирішенні соціально-побутових питань військових. Коли підлеглі писали рапорти на матеріальну допомогу, компенсацію на оздоровлення чи на отримання відпустки, керівник вимагав від них "відсоток" для себе. Офіцер брав від 1,5 тис. до 5 тис. гривень з кожного солдата. Величина хабаря залежала від посади військовослужбовця та суми виплати.

Правоохоронці з'ясували, що з жовтня 2022 року по червень 2023 року посадовець "обклав даниною" 26 військових, отримавши від них понад 160 тисяч гривень. При цьому офіцер не боявся отримувати хабарі на свою банківську карту.

Нині слідчі ДБР повідомили військовому посадовцю про підозру за ч. 3 ст. 368Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою, поєднане з вимаганням КК України. Санкція статті передбачає позбавлення волі терміном до 10 років.

Що відомо про викриття фактів хабарництва на Київщині

Раніше в лютому 2024 року на Київщині затримали двох інспекторів Держпраці. Вони прийшли на підприємство з позаплановою перевіркою і вимагали від власників бізнесу пів мільйона хабаря, щоб не проводити інспекцію.

Восени 2023 року на Київщині викрили посадовицю одного з інститутів Національної академії внутрішніх справ. Її звинувачують у вимаганні грошей зі студентів в обмін на хороші оцінки.

Правоохоронці затримали начальника одного з відділів Державної податкової служби в Києві під час отримання хабаря. За $1 тисячу він пообіцяв списати податкові зобов'язання.

Київський посадовець вимагав 30 тисяч гривень щомісяця за можливість орендувати приміщення кафе.

На початок