Перейти до основного змісту
Кабмін розгляне питання про повернення костелу св. Миколая у Києві католицькій парафії

Кабмін розгляне питання про повернення костелу св. Миколая у Києві католицькій парафії

Кабмін розгляне питання про повернення костелу св. Миколая у Києві католицькій парафії
Костел Святого Миколая у Києві. Фото: Олександра Чернова / Суспільне

Петиція про передачу костелу св.Миколая в Києві релігійній громаді римо-католицькій церкві набрала необхідні 25 тисяч голосів. Тепер це питання винесуть на розгляд уряду.

Текст петиції розмістив на своєму сайті Кабмін.

У тексті петиції зазначається, що костел святого Миколая в Києві — єдина неоготична споруда столиці, творіння відомого архітектора Городецького. У радянські часи храм у католиків відібрали більшовики, а за незалежної України його так і не повернули власникам — релігійній громаді.

Після пожежі, яка сталася у будівлі, у 2021 році, історична пам'ятка руйнується.

"Для врятування пам'ятки архітектури було укладено Меморандум про співпрацю між релігійною організацією "Релігійна громада парафія святого Миколая Київсько-житомирської дієцезії римсько-католицької церкви у м. Києві" та Міністерством культури та інформаційної політики України", — йдеться у документі.

Сторони домовились, що Міністерство культури та інформаційної політики України сприятиме передачі костелу у постійне користування католицькій парафії після завершення протиаварійних робіт, але в будь-якому разі не пізніше 01 червня 2022 року. Однак умови Меморандуму не були дотримані.

Тому підписанти петиції просили забезпечити неухильне виконання розпорядження Кабінету Міністрів та передати костел Римо-католицькій церкві.

Раніше повідомлялося, що під стінами Міністерства культури та інформаційної політики на акцію зібралися представники римо-католицької парафії. Вони вимагали, аби Мінкульт виконав свої зобов'язання, прописані у відповідному меморандумі, і передав костел Святого Миколая у постійне користування парафії.

Костел Святого Миколая у Києві — один з двох римсько-католицьких у місті, побудованих до 1917 року. Він розташований у центрі столиці на Великій Васильківській вулиці. Храм побудований у 1899—1909 роках у неоготичному стилі київським архітектором Владиславом Городецьким.

Топ дня

Вибір редакції

На початок