Перейти до основного змісту
Київщина увійшла до п'ятірки областей за залученням громадян до "Армії відновлення"

Київщина увійшла до п'ятірки областей за залученням громадян до "Армії відновлення"

Київщина увійшла до п'ятірки областей, які залучили найбільшу кількість громадян до проєкту "Армія відновлення". Наразі відомо, що таким чином працевлаштувалися понад 8 тис. українців.

Про це повідомляє директор обласного центру зайнятості Денис Дармостук.

За його словами, в рамках проєкту "Армія відновлення" 8400 жителів Київської області долучились до суспільно корисних робіт. Роботи були організовані в 42-х громадах регіону. Таким чином Київська область увійшла до ТОП-5 регіонів за залученням громадян до цієї програми.

"Також з метою реалізації прав людей з інвалідністю служба зайнятості проводить роботу зі сприяння таким громадянам в їх професійній реалізації. В минулому році урядом запроваджено програму компенсації роботодавцям за облаштування робочого місця для людей з інвалідністю", — сказав Дармостук.

Зазначається, що 17 підприємств скористались цією програмою та створили зручні умови роботи для 18 працівників.

Раніше в обласному центрі зайнятості повідомляли, що найбільша кількість людей залучена до проєкту "Армія відновлення у Бучанській, Іванківській, Бородянській, Немішаєвській та Пісківській територіальних громадах. Для безробітних — це можливість отримати тимчасову роботу, а для громад — вирішити нагальні питання.

Зокрема, у 2022 році учасників "Армії відновлення" залучали розбирати завали, облаштовувати сховища та благоустрій, заготовляти дрова для опалювального сезону. У 2023 році працівників здебільшого залучали ліквідовувати стихійні сміттєзвалища, виготовляти маскувальні сітки, шити одяг для ЗСУ та підтримувати громадський порядок.

Що відомо про проєкт "Армія відновлення" на Київщині

Проєкт "Армія відновлення" був запроваджений Урядом восени 2022 року. Його мета — залучити людей, які тимчасово втратили роботу, до відбудови країни через виконання ними суспільно корисних робіт, зокрема у заготівлі дров для військових та населення, укріпленні блок-постів.

З безробітними укладається строковий трудовий договір на період виконання зазначених робіт, оплата складає щонайменше 6700 грн і може дофінансовуватись з місцевих бюджетів чи за рахунок замовників таких робіт.

На початок грудня 2022 року Київщина була другим регіоном за темпами формування "Армії відновлення" по Україні. До кінця року в межах проєкту в регіоні працевлаштували понад 800 людей, а за півроку — 1800.

Топ дня

Вибір редакції

На початок