На Київщині від дифтерії померла жінка. Лікарі закликають вакцинуватися

На Київщині від дифтерії померла жінка. Лікарі закликають вакцинуватися

У Міністерстві охорони здоров'я підтвердили летальний випадок на Київщині внаслідок захворювання на дифтерію. Померла 73-річна жінка, яка не мала щеплення від хвороби. Медики закликають громадян вакцинуватися.

Про це інформує пресслужба МОЗ України.

Зазначається, що це — єдиний летальний випадок від дифтерії в Україні за весь 2023 рік.

29 грудня 2023 року хвору госпіталізували до лікарні, але її життя не змогли врятувати через тривале самолікування та ускладнення внаслідок хвороби. Лікарі встановили людей, які контактували з померлою. Це двоє односельців та 11 медпрацівників. У них відібрали зразки для аналізу щодо наявності хвороби.

У МОЗ зауважили, що захиститися від дифтерії та її важкого перебігу можна лише завдяки щепленню. Його можуть робити не тільки діти, а й дорослі — кожні 10 років. Вакцина проти дифтерії АДП-м — безкоштовна, отримати можна після консультації з сімейним лікарем.

Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень, імунізацію проти дифтерії роблять у 2, 4, 6 та 18 місяців, у 6 та 16 років, у 26 років, далі – кожні 10 років.

Якісні та безпечні вакцини проти дифтерії (майже 800 тис. доз) є в усіх регіонах України, вони надаються безоплатно як для дітей, так і для дорослих.

За даними Центру громадського здоров'я, за 11 місяців 2023 року лише 47,8% дорослих зробили щеплення проти дифтерії.

Які симптоми захворювання на дифтерію

Дифтерія — це гостре інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом або через предмети побуту. Перебіг хвороби залежить від багатьох чинників, проте вона може мати серйозні укладення, серед яких – пошкодження серцевого м'яза і навіть смерть.

Серед найпоширеніших симптомів:

  • біль у горлі;
  • підвищена температура тіла, лихоманка;
  • набряк слизової оболонки ротоглотки;
  • наліт на мигдалинах сірого кольору, осиплість голосу;
  • набряк шиї;
  • збільшення шийних, підщелепних лімфатичних вузлів.

За появи таких симптомів слід негайно звернутися до лікаря, щоб у разі підтвердження діагнозу отримати лікування.

Востаннє епідемію дифтерії в Україні реєстрували в період з 1991 по 1998 рік. Тоді було зафіксовано близько 20 тисяч випадків захворювання, 696 з яких були летальними.

На початок