У Бучі після восьми місяців будівництва відкрили першу в Україні фабрику-кухню. Там готуватимуть понад 10 тисяч порцій їжі для дітей щодня, щоб забезпечити харчуванням школи і дитсадки трьох довколишніх громад.
Про це повідомила у своєму Telegram дружина президента Олена Зеленська.
За її словами, проєкт будівництва фабрики-кухні втілювали з метою забезпечення дітей здоровим харчуванням.

На відкритті підприємства побував американський бізнесмен і філантроп Говард Баффет. Завдяки його фонду було профінансоване будівництво об'єкта.

Із січня-лютого нова кухня в Бучі готуватиме їжу для 30 шкіл та садочків трьох громад: Бучанської, Немішаївської, Бородянської.

"І це будуть обіди, приготовані не просто в новому приміщенні, а на сучасному обладнанні, за сучасними технологіями. І за новими вимогами реформи: щоб і корисно, і смачно одночасно", — зазначила Олена Зеленська.

Готові страви охолоджуватимуть, а потім вантажівками у спеціальних боксах доставлятимуть до шкіл та садків.

У закладах освіти сніданки та обіди розігріватимуть на спеціальному обладнанні.
Другу в Україні фабрику-кухню побудують у Лозовій на Харківщині. Вона годуватиме щодня приблизно 14 тисяч дітей у п'яти громадах.
Що відомо про будівництво фабрики-кухні в Бучі
Проєкт будівництва у Бучі нового підприємства "фабрики-кухні" презентували наприкінці літа 2022 року. Це була ініціатива першої леді Олени Зеленської з реформи шкільного харчування, яку запланували ще до початку російського вторгнення. Меценатом проєкту став американський бізнесмен Говард Баффет.
Бучанська фабрика кухня готуватиме здорову і корисну їжу для понад 10 тисяч школярів. Під час війни підприємство зможе також годувати переселенців та місцевих жителів.
Приготування їжі в одному місці дозволить зекономити на електроенергії та воді, а також якісно проконтролювати технологічний процес. Фабрика-кухня у Бучі стане пілотним проєктом, який згодом поширять на інші регіони.
Під час будівництва на харчовому підприємстві встановили генератор, аби виробничі процеси на майбутньому харчовому підприємстві не припинялись під час можливих блекаутів.