Міністерство цифрової трансформації заявляє, що у деяких регіонах місцева влада перешкоджає роботі базових станцій мобільного зв’язку, посилаючись на їх фіктивну шкоду.
"Радіофобія — не жарт: вона дедалі частіше стає на заваді розвитку мобільного зв’язку в Україні. І йдеться не лише про очікуваний 5G, але і про 4G, який вже став звичним для мешканців великих міст і на який дуже чекають у сільській місцевості", - повідомили у Instagram-акаунті Мінцифри.
У відомстві надали приклади випадків, коли місцева влада виступає проти встановлення вишок:
- управління освіти Броварської міської ради змушує прибрати встановлені базові станції неподалік від школи;
- керівництво Управління охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради перешкоджає встановленню базової станції біля міської клінічної лікарні
- аналогічно діє керівництво Центральної районної лікарні Києво-Святошинського району
- у Маріуполі встановленню базових станцій перешкоджає Міська рада, Державна судова адміністрація в Донецькій області та ККП "Маріупольтепломережа".
У Мінцифрі зазначають, що такі дії посадовців не є піклуванням про громадян. Навпаки, через них постраждає набагато більше людей, ніж активних радіофобів.
"Ми можемо ще раз наголосити: базові станції мобільного зв’язку, що встановлюються українськими операторами, не шкідливі для людей, тварин та рослин. Норми випромінювання базових станцій в України встановлені у 10-100 разів суворіші, ніж у Європі та Америці. До того ж в Україні існує спеціальний орган, який контролює використання радіочастот, — Український державний центр радіочастот. Одне з його завдань — регулярно перевіряти дотримання правил роботи базовими станціями", - резюмувало відомство.
Читайте також
Білл Гейтс, 5G і чипування. Як теорії змови змушують людей відмовитися від вакцини