Офіцера і сержанта Нацгвардії, які 5 липня виконували обов'язки судової варти під час слухання справи Ігоря Гуменюка, визнали винними у порушенні правил конвоювання і призначили їм покарання. Гуменюк тоді влаштував вибух у будівлі суду, від якого загинув він сам, двоє поліцейських були поранені.
Про це інформує пресслужба Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону.
Зокрема, у Шевченківському райсуді Києва завершили слухання у справі двох із п'яти обвинувачених — начальника судової варти та його помічника.
Суд визнав їх обох винними у порушенні статутних правил вартової служби чи патрулювання, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 3 ст. 418 КК України). Найсуворіше покарання за цією статтею — від трьох до восьми років позбавлення волі.
Прокурори довели, що під час перебування Ігоря Гуменюка в СІЗО та перевезенні арештанта до суду військові Нацгвардії порушили правила конвоювання — не провели особистий обшук підсудного і не перевірили його речей.
Офіцер і сержант Нацгвардії свою провину визнали. Суд також взяв до уваги їхнє сприяння слідству та щире каяття. Начальника судової варти засудили до арешту терміном на 6 місяців, а його помічника — до арешту на 2 місяці. Покарання вони відбуватимуть на гауптвахті.
Що відомо про вибух у Шевченківському суді Києва
5 липня у приміщенні суду в Шевченківському районі столиці сталося кілька вибухів. Їх влаштував обвинувачений у теракті 2015 року Ігор Гуменюк. Унаслідок вибуху підсудний загинув, були поранені двоє спецпризначенців.
У коментарі Суспільному суддя Ірина Фролова сказала, що вибухи пролунали під час конвоювання Гуменюка із зали судових засідань, на якому було вирішено питання продовження строку тримання його під вартою.
За даними Офісу генпрокурора, попередньо встановлено, що обвинувачений, якого доставили в суд для участі у судовому засіданні, перебуваючи у вбиральні, вчинив спробу втечі з-під варти. При цьому він використав невстановлений вибуховий пристрій.
Державне бюро розслідувань почало вивчення обставин події. Там заявили, що перевірять якість виконання конвоєм Нацгвардії та службовцями київського СІЗО своїх функціональних обов'язків.
Пізніше у ДБР повідомили, що обвинувачений у теракті 2015 року, колишній боєць батальйону "Січ" Ігор Гуменюк 2 роки готував у СІЗО вибухівку для того, щоб втекти.