У Києві синоптики зафіксували новий погодний рекорд

У Києві синоптики зафіксували новий погодний рекорд

У Києві зафіксували рекорд добової кількості опадів
Київ. Фото: Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського/Facebook

29 листопада 2023 року у Києві зафіксували рекорд добової кількості опадів. Попередній найвищий показник синоптики спостерігали 40 років тому — 1983 року.

Про це повідомляє Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського.

"За даними спостережень метеостанції Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського 29 листопада у столиці було зафіксовано рекордну кількість опадів — 17,5 мм, що на 0,4 мм перевищило попередній рекордний показник 1983 року для цього дня", — йдеться у повідомленні.

Що відомо про погодні рекорди у Києві та області

Київ цьогоріч побив рекорди по тривалості безморозного періоду. 18 листопада — вперше цієї осені — стовпчики термометра опустились до 2-х градусів нижче нуля. Таким чином у місті закінчився період "плюсових" температур, який почався з 31 березня.

В останній день жовтня на Київщині зафіксували "плюсові" погодні рекорди. У Баришівці зафіксували максимальну добову температуру повітря: +21.6°С.

Під час негоди 28 жовтня в Києві зафіксували рекорд максимальної швидкості вітру — 20 м/с (72 км/год).

Вересень у Києві був найтеплішим за всю історію спостережень з 1881 року. Погода наприкінці місяця відповідала кінцю серпня.

У Києві протягом серпня було зафіксовано 12 температурних рекордів, 11 з яких припали на період з 27 по 30 серпня. У рейтингу найтепліших серпень 2023 року посів друге місце.

6 серпня температура повітря вночі не опустилася нижче +21,2°С і ця ніч була найтеплішою за всю історію спостережень.

7 липня випала рекордна кількість опадів за добу, а 2 червня зафіксували рекорд максимальної швидкості вітру.

2023 рік почався з температурних рекордів. 1 січня у Києві вперше за 143 роки спостережень середньодобова температура повітря склала +10,3°С.

За зиму в Києві зареєстрували 17 температурних рекордів: це більше, ніж за весь 2022 рік.

На початок